in

Pozrite si najvtipnejšie queer skeče z legendárnej americkej šou

foto NBC1

Saturday Night Live (SNL) je americká televízna relácia zamerané na vtipné scénky, ktorá momentálne vysiela už 48. sériu. Počas rokov vytvorili s rôznymi celebritami veľa vtipných skečov a videí o LGBTI+ komunite.

Totino’s (2017)

SNL zvyklo mať počas Super Bowlu tradíciu vytvárať falošnú reklamu na pizza rolky Totino’s. V epizóde, ktorú moderovala Kristen Stewart sa veci poriadne zvrhli.

Wells for Boys (2016)

Vo svete, ktorý je stvorený pre heterosexuálnych mužov, je ťažké vyrastať ako malý queer chlapec. Vtipne to dokazuje aj táto reklama na hračky s Emmou Stone.

Frozen 2 (2020)

Ľadové kráľovstvo je jeden z najobľúbenejších animovaných filmov všetkých čias. Dlho sa špekulovalo, že hlavná hrdinka Elsa je lesba. Tento skeč ukazuje, ako by vyzeralo, kebyže je to pravda.

It Gets Better (2021)

Internetová aliancia It Gets Better pomohla miliónom queer ľudí na svete. Ako ale vyzerajú životy týchto ľudí v súčasnosti?

Pride Month Song (2021)

V roku 2020 sa kvôli pandémii nedočkala komunita poriadneho Pridu. Rok na to bola ale pripravená byť o to viac bláznivejšia.

The Iceberg on the Sinking of the Titanic (2021)

Čo má k potopeniu Titanicu povedať ľadovec, ktorý ho potopil? Jeden z najlepších skečov za posledné roky v podaní Bowena Yanga.

Chad & RuPaul (2020)

Chad je postava Peta Davidsona, ktorá sa pravidelne objavovala v SNL skečoch. Čo sa stalo, keď sa Chad stretol s drag ikonou RuPaulom?

Themyscira

Wonder Woman je super hrdinská ikona queer komunity. Jedno písmenko z LGBTI+ k nej má ale špeciálne blízko.


Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?