in ,

Slová dokážu zabíjať a veľmi bolia, odkazuje politikom Radka, ktorá prežila útok pred Teplárňou

Nazývajú nás pliagou, nešťastím krajiny, ideológiou, šermujú slovami, aby naháňali volebné preferencie. Zabúdajú však na to, akú skazu tak môžu priniesť. Na slová politikov reaguje Radka, ktorá prežila teroristický útok pred Teplárňou. Ich vyjadrenia jej otvorili bolestivé rany. 

Milý pán Majerský, milý pán Krajniak, 

na úvod by som sa vám rada predstavila. Volám sa Radka a v októbri ma skoro zabili pred Teplárňou. Moji dvaja kamaráti Matúš a Juraj žiaľ nemali šancu a umreli mi pred očami. Neželám nikomu, ani najhoršiemu nepriateľovi, aby videl, ako mu dvaja kamaráti umrú pred očami. Juraj padol predo mňa a Matúš ma zhodil celou svojou váhou na zem. Páchateľ mi prestrelil nohu na dvoch miestach. Jedna rana prestrelila celú stehennú kosť a stále nie som fyzicky v poriadku, o psychických ranách ani nehovoriac. 

Prežila som len zázrakom. Som veriaci človek a verím, že na mňa dávajú tam hore pozor. Každý deň sa modlím. Pevne verím, že vás táto správa o vražde dvoch mladých ľudí neminula. Možno vás ale minulo to, že zabíjali práve slová a nenávisť k ľuďom. Presne také isté slová, ktoré ste povedali počas verejných diskusií. Minulý rok som bola u pápeža. Ako je možné, že on prijíma všetkých a vy máte pocit, že sa môžete hrať na Boha? Čo tak skúsiť načúvať tomu, čo pápež hovorí? Verím, že raz pochopíte, že láska je len jedna. A tá vždy zvíťazí. Boli ma však, keď vidím, akú má niekto moc rozhodovať o mojom živote.

Prajem vám len to dobré v živote a dúfam, že nikdy nebudete mať strach o svoj život, lebo ja ho mám opäť aj kvôli vašim slovám. 

S úctou Radka


Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?