in ,

Martin Oršula

Barman v Tepláreň Café

Čo najvtipnejšie si zažil počas služby v Tepláreň Café?

Konkrétny moment asi nemám. Je plno smiechu, keď príde náš vedúci. Vtedy sa nedá nesmiať. Nedávno sa stala taká vec. Bol som za barom a niečo som tam robil, prišiel potichu do Teplárne a hrozne ma vystrašil. Keďže som bojko, skríkol som a on mal náramnú zábavu. Potom som sa začal smiať aj ja a robili sme si z toho celý večer vtipy.

Čo je najväčšia výhoda na práci v gay bare?

Stretávanie sa so zaujímavými ľuďmi z celého sveta. Do baru chodí veľa turistov. Niekedy mám pocit, že viac ako našich. Minule som sa príjemne porozprával s párom z USA, pár dní na to s veľmi energickou slečnou z Británie. Zákazníci sú naozaj rôznorodí, s rôznymi príbehmi a životmi.

Aký je tvoj obľúbený typ zákazníka?

Taký, ktorý dá vysoký tringelt. Žartujem. Samozrejme, nie je to len o peniazoch. Nemyslím si, že mám konkrétny typ obľúbeného zákazníka. Celkovo mám rád, keď ide z človeka prirodzene dobrý vibe a viem sa s ním nenútene príjemne porozprávať o hocičom.

Ako vnímaš bratislavskú LGBT komunitu vzhľadom na to, že ju máš stále na očiach?

Všímam si, že veľa ľudí má ešte stále problém sa naozaj odviazať. Stále majú pocit, že ich ľudia budú súdiť za to, ako sa obliekli, ako tancujú, koľko peňazí vonku minuli atď. Možno za to môže spoločnosť, v ktorej žijeme, ale tak trochu si za to môžeme aj sami. Ja som našťastie väčšinou obklopený ľuďmi, ktorí sa odviazať vedia pekne bez výčitiek a vedia byť sami pred sebou voľní. Tá zábava a potom aj život naberú celkom iné obrátky.

Čomu sa venuješ mimo Tepláreň Café?

Mojou hlavnou prácou je audítorská firma, kde sa zaoberám nákladmi zamestnancov našej firmy na ich pracovné cesty. Popri tom všetkom sa ešte snažím čo-to priučiť ako DJ. Vo voľnom čase si rád pozriem film, zahrám sa na Playstation alebo zájdem na party. V rámci možností rád cestujem.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Stojí inak aj za združením Inokraj, ktoré organizuje PRIDE BB.

Milan – Tvár mesiaca august

Filip - Tvár mesiaca september Queerslovakia

Filip – Tvár mesiaca september