in ,

Erik Žigmund

Hudobník

Aké je pre teba hrať na kabarete Tep Lá Reň Kabaret?

Je to úžasný pocit. Byť úplne prirodzený pred ľudmi, ktorí ťa za to podporia. Milujem tú komornú, rodinnú atmosféru kabaretov v Tepláreň Café. Je to veľmi dobrá príležitosť ukázať, čo je v nás. Páči sa mi aj to spoznávanie nových ľudí.

Aké sú reakcie na tvoje vystúpenia?

Zatiaľ po mojich vystúpeniach prevládaju samé pozitívne reakcie. Sem-tam mi možno kamaráti vytknú detail, ale to sú len maličkosti, ktoré si vždy zoberiem k srdcu. Som rád za ich názor. Ak by mi niekto cudzí povedal negatívnu kritiku, vypočujem si jeho názor, ale koniec koncov si vždy urobím podľa seba. O tom je predsa originalita interpretov.

Erik Žigmund na Tep Lá Reň Kabarete

Prečo si sa stal hudobníkom?

Pochádzam z hudobníckej rodiny. Otec hrá na klávesoch, sestra spievala a hrala na husliach, mama tancovala vo folklórnom súbore. Rodičia ma odmalička viedli k hudbe a za to som im veľmi vďačný. Gitaru študujem už 14 rokov, ale svoje skladby som začal skladať asi pred dvomi rokmi. Všetky moje piesne vnímam ako vypustenie pocitov do hudobného celku, ktorý neskôr podám poslucháčom.

Hudobník - Erik Žigmund

Si typom hudobníka, ktorý sa nechce tajiť svojou homosexualitou?

Áno, nemám sa predsa za čo hanbiť. Moje texty sú tak osobné, že poslucháč vie zistiť, o čo ide. Plánujem dokonca nakrútiť videoklip s gej tematikou a budem sa snažiť ním ukázať ostatným, aká je naša komunita, presadzovať ním naše práva.

V tvojom prejave počuť soulovú inšpiráciu od Amy Winehouse. Prečo práve ju máš za najväčší vzor?

Amy bola mojou múzou už od základnej školy. Vnímam ju ako osobu, ktorá mi do života dala veľmi veľa. Stotožnil som sa s jej textami, výpoveďami aj osobným životom. Milujem jej charakteristickú farbu hlasu aj spôsob interpretácie. Stále bude pre mňa number one.

Facebook | Instagram

 

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Andree Deejay, rezidentný DJ na party Tutti Frutti

Andree Deejay

Kylie – Tvár mesiaca júl

Kylie – Tvár mesiaca júl