in ,

Lady Vivian

Burlesque umelkyňa

Kto je Lady Vivian?

Lady Vivian je zosobnením všetkého, o čom som snívala. Je to odvážna, silná a cieľavedomá žena, ktorá sa nebojí vystúpiť na javisko. Ako sa hovorí, ísť s kožou na trh. Vivian mi pomohla zhmotniť moje sny a pomáhať druhým naučiť sa rešpektu k sebe samým.

O tom je celý môj projekt #bodypositiveslovakia.

Všeobecne sa zasadzuješ za to, aby ľudia mali lásku k svojmu telu.

Naozaj podľa teba platí, že ak sa máš rada sama, si príťažlivejšia pre ostatných?

Jednoznačne! Pri všetkom by sme mali začať od seba. A najmä s láskou. Úctu a rešpekt si nezískaš iba svojim zovňajškom. Sú oveľa dôležitejšie veci, schopnosti a vlastnosti. Máme ich všetci, no často na ne zabúdame. Ja sa snažím, aby sme sa začali na seba pozerať tými správnymi očami.

Sme predsa len viac, ako náš odraz v zrkadle. Zdravá sebaláska je cesta k pochopeniu seba a zároveň ostatných. Vďaka poznaniu svojich kvalít vieme, čoho sme hodní, nejdeme „pod cenu“. Vystupujeme sebavedomejšie. A to je sexy!

Lady Vivian - Burlesque umelkyňa
Fotografia – Jana Hrdličková

Čo si myslíš, aký je postoj ľudí voči kráse? Sme v dobe sociálnych sietí povrchnejší?

Sme (zámerne hovorím sme, pretože aj mne sa to občas stáva) povrchnejší. Pretože zaujímať sa iba o zovňajšok je jednoduchšie a najmä rýchlejšie. Aj keď, paradoxne, často citovo bolestivejšie. Ja viem a rozumiem, že všetci chceme vyzerať krásne, ale tým pádom sa priamo úmerne vytráca realita.

Nik z nás nie je dokonalý. Nikdy sa nedokážeme páčiť všetkým, pretože všetci máme odlišný názor na to, čo je pekné a príťažlivé.

Skutočne sa zaujímať o niekoho druhého vyžaduje čas, nie je to beh na 100 metrov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lady Vivian 💋 (@ladyvivian_slovakia),

Ako sa ti vystupuje pred prevažne teplým publikom počas kabaretov v Tepláreň Café?

Zaujímavá otázka. Nikdy som sa takto na publikum v Tepláreň Café nepozerala. Dôležitá je energia, tie pohľady a tá láska! Tepláreň je sloboda. Možnosť prejaviť sa a cítiť sa slobodne. Takých miest je naozaj málo.

Preto sa tam už niekoľko rokov vraciam a, našťastie, nielen iba ako performer, ale často aj ako priateľ. Dám si svoj gintonic, pokecám s ľudmi, vykričím si hlasivky, pokiaľ sa pozerám na kabaret a čakám na svoj výstup. Pódium má meter krát meter, no paradoxone je pre mňa najväčším.

Myslíš si, že sa ťa muži boja?

Jaaaaaaaj. Tak to ja neviem! Neuveríš, ale ja som toto nikdy nemusela riešiť. Mám veeeeeeeeeeľmi dlho vzťah. Teda fakt neviem…. nikdy som im nedala ani len šancu ma osloviť 😀 ale, keď to vyskúšam, dám ti vedieť.

Titulná fotografia – Viktória Akbariová

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Martina Zemancová - Herečka

Martina Zemancová

Lucia & Tomáš - rozkošný pár

Lucia a Tomáš – Tváre mesiaca marec