in ,

Slovenské drag queens budú čerešničkou na torte dnes na Kiki Nation, vystúpi aj Abby Dissapointing

Abby

Aby dnešná párty Kiki Nation bola naozaj rozšafným žúrom, tak sme zavolali na Sundeck vystupovať aj drag queens zo slovenského House of Foundation

Divokú energiu dievčat Liquid a Cherry Tree Wood ste už mohli zažiť na viacerých našich eventoch, doplní ich tento raz aj nová posila z východného Slovenska Abby Dissapointing. 

Ako nám prezradila, prvých 19 rokov života vôbec netušila o existencii dragu, až kým jej kamarát neukázal súťaž Dragula. Tá ju motivovala, aby sa začala viac zaujímať o tento druh umenia. Povinnou jazdou bolo sledovanie RuPaul’s Drag Race, čo vyvrcholilo rozhodnutím stať sa drag queen. 

„Spočiatku som sa snažila tvoriť tradičné make-up looky, ktoré som videla na Drag Race, avšak nikdy som sa v nich necítila príjemne. Následne prišla fáza experimentovania, začala som používať bielu foundation a postupne som si našla make-up, v ktorom som sa cítila pohodlne,“ vysvetľuje Abby.

Chvíľu jej však trvalo, kým objavila aj domáce drag umelkyne. Prelomom bolo, keď narazila na TikToku na Liquid, matku House of Foundation. Práve cez ňu začala spoznávať slovenskú drag scénu. „Také vnútorné potvrdenie toho, že aj ja sa chcem venovať dragu, bolo počas PRIDE týždňa v Košiciach, kde som videla vystupovať Cherry Tree Wood, Action Sisters a House of Garbáge. Bol to nezabudnuteľný zážitok,“ spomína Abby. 

Na dragu najviac miluje to, že je to platforma, ktorá podľa jej slov otvára dvere kreativite a umeleckému sebavyjadreniu. Berie to ako formu terapie. Miluje zamknúť sa v izbe a pracovať na make-upe aj 4 hodiny.

Čo si myslíš o článku?