in ,

Slávne gejské páry a ich príbehy lásky (1. časť)

Foto: Goodhousekeeping.com

Ak ste nedobrovoľne single a práve ste dostali pozvanie na dejchánek, na ktorý sa vám nechce, tak sa radšej neokúňajte. Ukazuje sa, že naleštené a bezchybné príbehy lásky medzi celebritami sú len veľkou bublinou. Skutočne inšpiratívne dvojice takmer neskončili spolu.

Elton John & David Furnish

Žijúca legenda populárnej hudby Elton John bola kedysi zasnúbená so svojou sekretárkou Lindou Woodrow. Mali spolu tajný pomer, čo svedčí o tom, že musel byť celkom dobrovoľný a neslúžil ako krytie pre Johnove teplé túžby. Na zásterku mal Renate Blauel, s ktorou sa aj oženil.

So svojím neskorším manželom Davidom Furnishom sa stretli v roku 1993, keď si Rocketman zvykal na slasti triezveho života. Portál Biography okrem iného uvádza aj to, že hitmaker potreboval nakopnúť svoj spoločenský život. Preto zorganizoval sobotňajšiu večeru. Furnish prišiel na pozvanie kamaráta, pričom očakával, že sa veľmi nezabaví. Podľa vlastných slov si okamžite padli do oka. V roku 2005 vstúpili do registrovaného partnerstva a potom v roku 2014 sa dokonca vzali a to hneď v prvý deň, keď to bolo vo Veľkej Británii možné. Vychovávajú spolu dvoch synov Zacharyho a Ellijaha, ktorých majú od náhradnej matky.

Neil Patrick Harris & David Burtka

Hviezda seriálu Ako som spoznal vašu matku napokon bude svojim deťom rozprávať, ako spoznal ich otca. O Davidovi Burtkovi si najprv myslel, že je partnerom kamarátky, s ktorou ho videl. Ako porozprávali magazínu Out, Harris často rozjímal nad svojou večnou samotou, zatiaľ čo Burtka bol v nefungujúcom vzťahu na diaľku. 

Za postupné zbližovanie môže americká verzia speváckej súťaže SuperStar. Kamarátka organizovala večery, počas ktorých spoločne sledovali priebeh reality šou. Harris hovorí, že bol vďačný aj za možnosť kamarátstva. V hĺbke duše však predsa len dúfal, že hviezdy vytvoria pre nich šťastnú konšteláciu. Napokon sa v roku 2007 zasnúbili presne na tom rohu, kde sa zoznámili. Spoločne vychovávajú Gideona (dostal meno po umelcovi Gideonovi Rubinovi) a Harper (po spisovateľke Harper Lee). Vo videu nižšie nahliadnete do ich luxusného domu.

Matt Bomer & Simon Halls

Matt Bomer, aktuálne známy aj z netflixovky Boys from the Band, má so svojím manželom Simonom Hallsom tri deti. Nevedno však, ako sa zoznámili, keďže Halls je v Hollywoode veľmi vplyvné PR meno a ich spoločne súkromie stráži. Čosi o ich príbehu lásky sa predsa len dostalo na verejnosť a stojí to za pozornosť. Najmä vzhľadom na fakt, že sympatický herec Matt Bromer bol kedysi futbalistom, ktorý priťahoval hlavne dievčatá.

Neskôr sa dostal k divadelnej hre The Normal Heart. Podľa slov pre magazín Out mu zmenila život. V diele našiel vysvetlenie pre svet okolo neho v období osobného comingoutu. Vo viacerých rozhovoroch spomína, že by nechcel byť pre svoje deti otcom, ktorý je iný v súkromí a iný navonok. V roku 2011 sa s Hallsom tajne zosobášili. Rok na to spravil verejný comingout pri preberaní ceny, keď sa poďakoval svojej rodine a vymenoval všetkých členov. „Ďakujem, že ma učíte bezpodmienečnej láske. Vždy budete úspechom, na ktorý budem najviac hrdý.“

Jim Parsons & Todd Spiewak

Aj vy ste túžili spoznať niekoho, kto sa do vás zaľúbi po tých falošných tónoch, ktoré dávate pri spievaní Adele? Tak nejak sa stretli Jim Parsons a Tood Spiewak. Herec známy prevažne svojou úlohou Sheldona v sitcome Teória Veľkého tresku a grafický dizajnér v reklamnej agentúre sa stretli osudovo v karaoke bare. Osud však vie byť niekedy lenivý, a tak ho trošku postrčili Spiewakova šéfka a Parsonsova najlepšia priateľka.

Ruka bola v rukáve a Spiewak dal zadosť svojmu priezvisku ešte v ten večer. To, že si vybral správne, pokrstil skladbou I Found Someone od Cher. Obľúbený herec až do roku 2010 nechcel, aby verejnosť vedela, že sa stretáva s mužom. Nemal so svojou sexualitou problém, len sa ňou nechcel verejne prezentovať. Prvýkrát svojho dnes už manžela verejne spomínal na odovzdávaní cien Emmy o tri roky neskôr. Označil ho za svojho najobľúbenejšieho človeka na Zemi. O mesiac už spoločne poskytovali rozhovory na červených kobercoch.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Nabrať sily a zahnať nudu v karanténe pomôže český queer festival Mezipatra

Nabrať sily a zahnať nudu v karanténe pomôže český queer festival Mezipatra

10 videoklipov dôležitých pre LGBTI komunitu

10 videoklipov dôležitých pre LGBTI komunitu