in ,

Rodičia vravia Charlotte, že je ich šťastím a nezáleží na tom, že je transrodová

Má 19 rokov, je zo Spišskej Novej Vsi, vyštudovala tanec v Košiciach. Transrodová žena Charlotte otvorene hovorí o svojom živote. Jej príbeh zverejnila Iniciatíva Inakosť v rámci série, ktorá približuje osudy trans ľudí na Slovensku.

Nebojím sa byť sama sebou, som transrodová žena a som viditeľná. Musím pre to znášať nenávistné komentáre. A nie som jediná, túto skúsenosť majú viaceré z nás. Dennodenne počúvam, aká som nechutná transka, aká som zvrátená, ako je to proti prírode. Každý deň na mňa niekto pokrikuje na ulici alebo z okoloidúcich áut. Na sociálnych sieťach mi chodí mnoho takých správ. Vyhrážajú sa mi smrťou, obesením, bitkou.

Počúvam, že svoje chromozómy nezmením a stále budem len mužom v ženských šatách. Počúvam, že jediným liekom na vyliečenie mojej „choroby“ je znásilnenie. Neobchádza to ani mojich rodičov, prežívame to spolu. Ľudia sa neštítia pokrikovať ani po nich. Moja mama počúva hlášky typu: „To ty si z neho chcela dcéru.“ Dokonca nám jeden z našich najbližších poradil, aby som žila v tichosti.

Rodičia vravia Charlotte, že je ich šťastím a nezáleží na tom, že je transrodová

Prešlo veľmi veľa času a do života mi muselo vstúpiť veľa neprajných a zlých ľudí, aby som pochopila, ako nenávisť vyzerá, čo všetko obnáša, ako sa s ňou vysporiadať a ako zostať v bezpečí. Pochopila som, že chyba nie je vo mne, ale v ľuďoch, ktorí sú násilní. Napriek týmto zážitkom sa nebojím byť sama sebou.

Doma v bezpečí

Rodičia sú pre mňa tí najdôležitejší. Naučili ma, že sa dá zvládnuť všetko. Som transrodová žena. Prívlastok „transrodová“ zo mňa nerobí menejcenného človeka, práve naopak, som naozaj hrdá na to, kým som. A takto sa môžem cítiť aj vďaka tomu, že sú na mňa hrdí aj moji rodičia. Sú hrdí na to, že sa nebojím žiť vlastný život naplno, že sa nebojím vybočiť z radu. Každý deň sa o mňa zaujímajú a presviedčajú ma o dôležitosti mojej existencie. Vravia mi, že som ich šťastím a nezáleží na tom, či som transrodová. V prvom rade som ich dieťa, ktoré milovali, milujú a milovať budú.

Charlotte pre Iniciatívu Inakosť vyrozprávala, ako vyzeral jej comingout. Celý príbeh si môžete prečítať na tomto linku.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Nová LGBTI párty v Bratislave: letný žúr Kiki Nation si užiješ na lodi Sundeck

Nová LGBTI párty v Bratislave: letný žúr Kiki Nation si užiješ na lodi Sundeck

Chceš pomôcť dúhovej komunite? Vieme, ako premeniť sen o férovej spoločnosti na realitu

Chceš pomôcť dúhovej komunite? Vieme, ako premeniť sen o férovej spoločnosti na realitu