in ,

Oslavujeme prvý rok magazínu! Články Queer Slovakia čítali desaťtisíce ľudí

Pandémia nás dotlačila k uskutočneniu nápadu, ktorý sme už dlhšie zvažovali, no nevedeli sme sa rozhýbať. Dnes sme veľmi radi, že sa tak stalo. Náš online magazín má za sebou prvý rok existencie. 

Už vyše roka šírime dúhu a snažíme sa priblížiť množstvo podôb LGBTI komunity na Slovensku aj v zahraničí. Publikovali sme vyše 330 článkov, kde ste mohli nájsť teplé príbehy, kultúru, udalosti z komunity, množstvo rozhovorov. Písali sme o zdraví, ale aj športe. Zverejnili sme množstvo fotiek a videí zachytávajúcich teplú scénu. Sledovať ste mohli zaujímavé livestreamy alebo vypočuť si skvelú hudbu. Magazín Queer Slovakia za ten rok navštívilo vyše 76 000 ľudí, mesačná návštevnosť sa už vyšplhala nad 9000 ľudí. 

Za ten čas sme sa mnoho vecí naučili. Do projektu sme šli po hlave, pandémia nám nedala veľa možností, bolo treba rýchlo konať, ak sme chceli zostať v kontakte s vami. Vďaka vašej finančnej podpore cez StartLab sme mohli magazín spustiť. A vďaka spätnej väzbe, ktorú ste nám dávali, sme sa mohli krok za krokom zlepšovať. Pozorne sme vás počúvali a zvažovali vaše odporúčania aj nápady. Máme radosť, keď sa pozrieme späť a vidíme, ako sme sa posunuli. Naďalej sme si však vedomí, že je čo zlepšovať, a dôsledne skúmame a hľadáme riešenia, ako magazín spraviť ešte pútavejším a prinášať ešte kvalitnejšie spracované články.

Vďaka patrí vám

Obrovskú radosť nám robí, keď si uvedomíme, aká skvelá komunita vznikla okolo magazínu, koľko podnetných ľudí nám fandí a pravidelne sleduje články. Sme vám za to veľmi vďační. Nesmierne si vážime vaše reakcie, komentáre, lajky, vaše nápady, ochotu zdieľať osobné príbehy. Vďaka vám sme mali šancu spoznať, že dúhová scéna je ešte dúhovejšia, ako sme si mysleli. Teší nás vaša rastúca ochota zapájať sa, čoraz viac z vás chce svojou trošku prispieť k tomu, aby aj Slovensko bolo férovou krajinou. Dáva nám to veľkú silu a nádej, keď vidíme, že dúhové hnutie u nás silnie a rastie. Každé vaše rozhodnutie žiť hrdo a v pravde je tým kľúčovým momentom k celospoločenskej zmene. 

Obrovská vďaka ide aj celému redakčnému tímu a ďalším spolupracovníkom a spolupracovníčkam za odhodlanie a ochotu, za záujem a množstvo skvelých nápadov. Veľmi si vážime aj dôveru všetkých donorov a reklamných partnerov. Vďaka podpore z grantov a inzercií môže vzniknúť ďalší a ďalší pútový obsah. Špeciálna vďaka patrí najmä Fondu na podporu umenia a Slovenskej sporiteľni.

Chystáme pre vás nové projekty

Opatrenia okolo pandémie sa pomaly zmierňujú, tak nás teší, že sme sa mohli pomaly vrátiť aj k ďalším našim aktivitám, ktoré máme veľmi radi. Tepláreň na Zámockej ulici po vyše pol roku otvorila terasu, mimochodom o mesiac bude oslavovať šieste narodeniny. A pomaly plánujeme aj parties, ktoré už majú deväťročnú históriu. Určite budeme pokračovať v akciách Homomat, Shame, Tutti Frutti. Pribudne nová akcia Kiki Nation a Buzienko. O všetkom vás budeme včas informovať, keď nastane priaznivá situácia aj pre tanečné akcie.

Na online magazíne budeme určite makať naďalej. Už teraz máme dlhý zoznam tém, o ktorých chceme písať. Viacero zaujímavých článkov vás čaká aj najbližšie dni. Pokiaľ sa vám budú páčiť, prosím, veľmi nám pomôže každý lajk či zdieľanie. Podporiť vznik nových textov môžete aj finančne, dar nám môžete poslať cez PayPal. Alebo skočte na pivo či limonádu do Teplárne, kde si môžete kúpiť aj tričko, slipy či hrnček od Queer Slovakia. Ak prípadne máte firmu, ktorá by chcela mať reklamu v online magazíne Queer Slovakia, smelo nám napíšte na info@queerslovakia.sk. Ak máte iné nápady, tipy či podnety, neváhajte nám ich poslať, budeme vďační za spätnú väzbu.

Ďakujeme a budeme sa tešiť na ďalšie online aj reálne stretnutia


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Túžil som zistiť, či sa vlastne viem bozkávať, či to moje telo zvládne

Túžil som zistiť, či sa vlastne viem bozkávať, či to moje telo zvládne

Televízny hit Pán profesor ukázal bozk dvoch chlapcov. Skutočné city by nemali nikoho pohoršiť

Televízny hit Pán profesor ukázal bozk dvoch chlapcov. Skutočné city by nemali nikoho pohoršiť