in ,

Prezidentka aj primátor hlavného mesta podporili LGBTI+ fórum v Bratislave

Rovnaké šance pre všetkých, o tejto výzve pre Slovensko bude podujatie LGBTI+ Business Fórum, ktoré bude v Bratislave vo štvrtok 21. júla. 

Už desiaty ročník LGBTI+ Business Fóra bude v priestoroch Zastúpenia Európskej Komisie v Bratislave. Organizuje ho tím dobrovoľníkov a dobrovoľníčok z občianskeho združenia Diversity Pro. Podtitul podujatia znie – „Rovnosť príležitostí: výzva pre Slovensko“. Prebiehať bude prezenčne aj online v slovenskom jazyku s tlmočením do anglického jazyka.

Záštitu nad akciou prevzala prezidentka Zuzana Čaputová a primátor hlavného mesta Matúš Vallo. Odborné príspevky zaznejú od predstaviteľov a predstaviteliek Európskej agentúry práce, Právnickej fakulty Univerzity komenského, spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko a Slovenského národného strediska pre ľudské práva. So zamestnávateľmi a zamestnávateľkami sa budú rozprávať organizátori o nástrojoch merania diverzity a inklúzie. Zaznie aj niekoľko inšpiratívnych príbehov LGBTI+ ľudí žijúcich a pracujúcich doma a v zahraničí.   

Ambíciou fóra je pomôcť vytvoriť pracovné prostredie podporujúce rovnosť príležitostí a rovnosť zaobchádzania pre všetkých zamestnancov a zamestnankyne bez rozdielov. Bližšie informácie o podujatí nájdete na webe Diversity Pro. Kapacita priestorov je už naplnená. Online účasť je možné potvrdiť registráciou na info@diversitypro.sk.

Čo si myslíš o článku?