in ,

inPoradňa potrebuje vašu pomoc, inak v októbri končí

Foto: inPoradňa

V ťažkých chvíľach tu pre mnohých a mnohé z vás bola inPoradňa. Tento užitočný projekt Iniciatívy Inakosť poskytuje bezplatné sociálne, psychologické a právne poradenstvo  pre LGBTI ľudí v oblastiach, ktoré súvisia s ich sexuálnou orientáciou a rodovou identitou.

Minulý rok sa na inPoradňu obrátilo až 178 ľudí. Teraz však poradňa potrebuje vašu podporu. Získané prostriedky stačia na chod do konca októbra, potom je fungovanie ohrozené. Pomôcť môžete jednorázovým aj pravidelným darom.

Christián Havlíček (osoba prvého kontaktu, sociálne poradenstvo):

“Na inPoradňu sa za 21 mesiacov fungovania obrátilo 320 ľudí. V priemere sa na nás obracia 15 ľudí mesačne a s väčšinou ľudí sme v opakovanom a dlhodobom kontakte. Vďaka našej viditeľnosti neustále narastá počet ľudí, ktorí nás kontaktujú.

Stretávam sa s transrodovými ľuďmi, ktorí hľadajú informácie o zdravotnej starostlivosti spojenej s tranzíciou, ktorú je u nás veľmi ťažké vyhľadať. Transrodoví ľudia bývajú opakovane odmietaní bez odkázania na pracovisko, na ktorom by im vedeli pomôcť. Nedostupnosť tejto zdravotnej starostlivosti môže mať fatálne následky, preto som rád, že sme tu a že naša poradňa vie sprostredkovať kontakty na spolupracujúcich lekárov.

S LGBT ľuďmi sa rozprávam aj o coming oute na pracovisku či v škole a ako čeliť homofóbnej a transfóbnej šikane či diskriminácii. Ďalšie príbehy hovoria o násilí,  ktoré LGBT ľudia zažívajú na verejnosti či v rodine. Vtedy spoločne hľadáme stratégie ako zostať v bezpečí a ako z násilia odísť.”


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?