in ,

Z lesbického slovníka: Vieš, kto je gold star alebo hasbian?

Foto: Pixabay.com

Máme pre vás ďalšie slová, ktoré sa používajú v lesbickej komunite. Mnohé sa ešte v slovenčine neudomácnili, časté sú najmä anglické výrazy. Ak už viete, kto je butch alebo femme, určite vás zaujmú aj tieto pomenovania.

Pillow queen alebo aj stone femme

Je lesba, ktorá je rada uspokojovaná, ale intímnosti nevracia. Je sexuálne pasívna. Tento typ je opakom stone butch, teda lesby, ktorá je sexuálne aktívna, ale nikoho k sebe intímne nepustí.  Potešenie dokáže získať tým, že uspokojí svoju partnerku.

L.U.G.

Pod touto skratkou sa skrýva lesbian until graduation. Slečna, ktorá prežila jeden či dva lesbické romániky na strednej alebo vysokej, no po ich skončení sa usadila s mužom. Väčšinou ide len o zvedavé dievčatá, ktoré láka intímna skúsenosť so ženou a nemajú záujem o hlbší vzťah.

Hasbian

Je „bývalá lesba“. Podobne ako L.U.G. mávala vzťahy so ženami, no neboli povrchné a zamerané na sexuálne zážitky. Ide pravdepodobne o bisexuálnu ženu, ktorá po vzťahoch so ženami zmenila sexuálne správanie (nie orientáciu) a rozhodla sa pre vzťah s mužom.

Gold star

Lesba, ktorá sa v komunite nazýva „gold star“, nespala s mužom.

Baby dyke

Je lesba, ktorá má krátko po comingoute a stáva sa súčasťou lesbickej komunity. Nemá žiadne alebo len málo skúseností so ženami. Je skrátka na začiatku.

Celesbian

Celesbian je lesbická celebrita ako Ellen deGeneres, Cynthia Nixon, Lily Tomlin, Jody Foster alebo Sarah Paulson.

U-haul lesbian

Toto pomenovanie vzniklo na základe vtipu herečky a komičky Lei DeLaria. Zažartovala na margo toho, že lesbické vzťahy sa mnohokrát vyvíjajú rýchlo a s veľkou emocionálnou pripútanosťou. Jej vtip znel:

Viete, čo si berú lesby na druhé rande?

Sťahovákov. (U-haul je americká požičovňa sťahovacích áut)

Z lesbického slovníka: Vieš, kto je gold star alebo hasbian?
Lesbian Joke

Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Valentínske ľúbostné príbehy, ktoré ti zahrejú srdce

Valentínske ľúbostné príbehy, ktoré ti zahrejú srdce

7 tipov na valentínsky darček

7 tipov na valentínsky darček