in ,

Východné Slovensko je dnes dúhové, porozumenie a lásku prináša PRIDE Košice

Foto: PRIDE Košice

Košický LGBTI festival dnes vyvrcholí online prenosom. Pre obmedzenia spojené s pandémiou sa PRIDE tím rozhodol pochod cez mesto zrušiť a posolstvo o láske a rešpekte budú vysielať na svojom Facebooku

Začiatok je o 17.00 a stream bude trvať niekoľko hodín. Odkazy osobností sa budú striedať s vystúpeniami hudobníkov a DJov. Počas prenosu si vypočujete slová organizátorov PRIDE Bratislava a Banská Bystrica, s príhovorom vystúpi aj teológ Ondrej Prostredník, politička Irena Bihariová, drag queens Action Sisters a další. O hudbu sa postará spevák Erik Žigmund, The Bulp, Craggy Collyde, Milan Zvada Band, DJ Vesnu a ďalší hudobníci a hudobníčky.

“PRIDE Košice je pre mňa hlavne oslavou slobody. Tiež ho veľmi silne vnímam ako priestor, ktorý je v prvom rade pre ‘nás’, pre LGBT+ ľudí, ako jedeň deň v roku, keď si môžeme povedať: ‘Tu sme my, toto je naše a pre nás!’ Je to miesto, kde mnohí z nás prestávajú byť neviditeľní a neviditeľné. Myslím si, že takéto vnímanie môže mnohým ľuďom uľahčiť prijatie toho, kým sú,” odkazuje riaditeľ PRIDE Košice Róbert Furiel.

V programe sú okrem prenosu ešte aj ďalšie podujatia. Zajtra si môžete s PRIDE Košice zacvičiť jógu alebo ísť na opekačku. Sledovať budete môcť aj online bohoslužbu. Prehľad udalostí nájdete na Facebooku PRIDE Košice.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Čo sa odohráva v hlave heteráka, keď mu dvorí gej?

Čo sa odohráva v hlave heteráka, keď mu dvorí gej?

Čo majú spoločné Vondráčková a Madonna? Vysvetlí vám to nový queer song

Čo majú spoločné Vondráčková a Madonna? Vysvetlí vám to nový queer song