in ,

Túžiš po tom, aby jeseň bola teplá? Máme pre teba tipy, ktoré ťa zahrejú

Foto: Dana Tentis/Pixabay

Nesmúť za teplými letnými dňami. Aj jeseň si vieš užiť plnými dúškami presne podľa svojho gusta. Vybrali sme pre teba 6 tipov, ako nezostať chladným počas sychravých jesenných dní. 

Trochu teplej kultúry

Od 6. do 11. októbra bude v Bratislave prebiehať Filmový festival inakosti. Tak ako každý rok, aj tento raz budeš mať možnosť pozrieť si čerstvé novinky zo svetových festivalov, ale aj výber starších osvedčených titulov s queer tematikou. Festival sa teší veľkej obľúbenosti a tento rok bude špeciálny tým, že ide o pätnáste výročie podujatia. Zober kamošov alebo príď aj sám a sprav si radosť dobrým filmom. A mimochodom, môžeš si aj kúpiť štýlovú mikinu či šiltovku FFi, výťažok z predaja pôjde na premietanie ďalších filmov.

Filmový Festival Inakosti 2021
FFI.SK

Zahrej sa pohybom

Leto odišlo a ty nevieš čo robiť počas chladných večerov po práci alebo po škole? Pridaj sa k LGBTI+ športovému klubu Lotosové kvety. Prinášajú bezpečné prostredie pre queer ľudí, ktorí majú radi šport a radšej sa pohybujú „medzi svojimi“. Môžeš si s nimi zabehať, zacvičiť jógu, zahrať volejbal, bedminton alebo florbal. Na jednej strane rozhýbeš svaly, no na srdci ťa zahrejú aj milé stretnutia s novými fajn ľuďmi.

Podpor svoju imunitu

Aby si vládal alebo vládala pri športe, je potrebné myslieť aj na výživu, a to špeciálne počas jesene. Doplniť ju môžeš napríklad konopným proteínom od Gaia Hemp. Okrem konopného proteínu obsahuje ich sortiment aj kvalitné CBD oleje, konopné čaje a iné konopné výrobky, ktoré máme odskúšané a môžeme len odporúčať. 

„Dbám na to, aby sme len neprebaľovali iné produkty. Cenné skúsenosti som nabral v zahraničí: v Kanade a Švajčiarsku mám overených dodávateľov, ktorí sú zároveň aj mojimi dobrými priateľmi. Konope si sami aj pestujeme a spracovávame doma na Slovensku, kde sa snažím preniesť moje skúsenosti do praxe,“ objasnil Michal, majiteľ značky Gaia Hemp.

gaia hemp
gaiahemp.sk

Poď sa povytáčať na párty

Vďaka vysokej zaočkovanosti v Bratislave si môžeme aj naďalej užívať spoločenský život a tak aj naše víkendy môžu byť plné zábavy. Hneď prvý októbrový deň si môžeš trsnúť na popiny od Andree Deejay v High Street Clube, kde bude párty Tutti Frutti. Deviateho októbra si na svoje zase prídu vyznávači techna. Pripravili sme si pre teba párty Shame, ktorá bude tento raz v Radosti. Predstavia sa DJs Leia Drex, Vesnu a Saint Mark. Všetky novinky ohľadom diania na queer scéne sleduj na našej stránke alebo Instagrame a Facebooku.

Shame
FB Event

Netflix & chill

Netflix ponúka stále čoraz viac queer obsahu. Prednedávnom vyšla tretia séria Sex education a pribudla na Netflixe aj tretia séria Pose. Do pozornosti dávame aj film o konverzných terapách v USA – Boy Erased, či veľmi silný dokumentárny film s rovnakou tematikou – Pray Away. Na ľahšiu nôtu je nový animovaný seriál Q-Force alebo overená klasika Drag Race. 

Ak holduješ skôr konkurentovi HBO Go, tak odtiaľ spomenieme aspoň britskú minisériu It’s a Sin alebo Years & Years. Z filmov treba určite vidieť The Surrogate alebo Liberace!

V posteli s knihou

Preležať jesenné víkendy s knihou v posteli ti určite pomôže doplniť stratenú energiu. Našim tipom je kniha V jednej osobe od Johna Irvinga, ktorá rozpráva o hľadaní sexuálne identity. Veď pozri na tú šťavnatú zápletku: Billy vyrastal v neúplnej rodine, otec ho opustil hneď po narodení, a to za záhadných okolností, „o ktorých sa doma mlčí“, jeho matka bývalého manžela naoko nenávidí a znovu sa vydá za miestneho učiteľa, Billyho teta Muriel nenávidí každého a všetko, jej manžel je alkoholik, starý otec má pílu a hrá v mestskom amatérskom divadelnom súbore, do ženských šiat sa však neprezlieka len na javisku, ale aj v civilnom živote. Je teda jasné, že Billy si od raných liet kládol zásadné otázky nielen o svojej rodine. Pod vplyvom jednej zo svojich lások, slečny Fosterovej, knihovníčky v miestnej knižnici, ktorá má tiež svoje veľké tajomstvo, Billy sexuálne precitne a užíva si naplno svoj život.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Slobodný svet plný rešpektu, fantázie a inšpirácie, pozrite si fotky z Ball of Shame

Slobodný svet plný rešpektu, fantázie a inšpirácie, pozrite si fotky z Ball of Shame

Filmový festival inakosti uvedie oceňované filmy inšpirované skutočnými príbehmi

Filmový festival inakosti uvedie oceňované filmy inšpirované skutočnými príbehmi