in ,

Svojimi tričkami rád provokuje, najnovšie prišiel s dizajnom Kink at Pride

Teplá revolúcia na tričku! Branislav Dekrét robí podľa nás najviac cool tričká, ktoré sú veľmi queer a navyše premyslené do posledného detailu. Jedinečný dizajn pripravil aj pre Queer Slovakia. 

S výrobou tričiek začal experimentovať pred tromi rokmi, kedy si prenajímal svoj prvý ateliér v Novej Cvernovke. „Páčila sa mi na tom tá sloboda, kedy som si mohol na kus textilu načmárať hocičo a ľuďom sa to páčilo,“ vysvetľuje Braňo. Najväčší posun pri výrobe tričiek však nastal, keď prišla pandémia. „Počas prvej vlny som bol zavretý skoro dva mesiace s rodinou doma v Brezne. Nemal som prístup do ateliéru a k veciam potrebným na tvorbu. Vtedy som cítil, že stagnujem, chcel som skúšať viac celistvé/prepracovanejšie návrhy. Vymyslel som si koncept, nakreslil dizajny a tie dal následne prekresliť ľuďom, ktorých tvorba sa mi páčila, aby som ich tým mohol podporiť, a zároveň, aby som dodal každému dizajnu iný nádych a jedinečnosť,“ objasňuje Branislav.

Svojimi tričkami rád provokuje, najnovšie prišiel s dizajnom Kink at Pride
Branislav Dekrét

Motívy, ktoré dáva na tričká, sú podľa jeho slov totálnym chaosom období, ktorými si prechádza. Ovplyvňujú ho ľudia v jeho okolí, hudba, ktorú počúva, a taktiež životné situácie, v ktorých sa nachádza. „Keďže sa 4 roky venujem čiernobielej fotke, tak toto bol taký veľký zlomový bod, kedy som sa vedel odfiltrovať, priniesť do svojho života farby a neísť prehnane do hĺbky – proste si to len tak užívať,“ prezrádza. Tričká vraj robí tak, aby sa páčili najmä jemu a aby si ich vedel predstaviť sám na sebe. Ich výroba mu pomohla aj vyriešiť jeden problém: „Nevedel som sa obliekať tak, ako som chcel, keďže nikde som nenašiel niečo, čo by sa mi páčilo, tak som to vyriešil touto cestou.“

Svojimi tričkami rád provokuje, najnovšie prišiel s dizajnom Kink at Pride

Originálny dizajn vymyslel aj pre Queer Slovakia. Dohadovanie spolupráce šlo veľmi jednoducho: „Sám som súčasťou LGBTI+ komunity, takže toľko k tomu. Aktuálny motív na tričku odkazuje na moju obľúbenú kontroverznú debatu „kink at pride“, ktorá dokáže neraz až do nepríčetnosti vytočiť masy ľudí. Mne to príde absurdné. A taktiež rád provokujem ľudí.“ 

Tričko si budete môcť kúpiť túto sobotu v pop up store v Teplárni a to od 18.00 do 22.00. Výťažok z predaja pôjde na vznik nových článkov v našom online magazíne. Ak by ste prípadne nestíhali do Teplárne, je šanca kúpiť si ich v sobotu aj na párty Kámo v UHU Clube.

Svojimi tričkami rád provokuje, najnovšie prišiel s dizajnom Kink at Pride
Dizajn pre Queer Slovakia

Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?