in ,

PRIDE týždeň: Máme pre vás prehľad toho, čo vás čaká

Foto: Monika Pixy

Bratislava bude budúci týždeň dúhová. Poďte si aj vy užiť množstvo podujatí venovaných LGBTI komunite. Čo, kedy a kde sa bude diať? Tu nájdete zhrnutý celý program.

Pondelok 20. 7.

18.00 Hlasy PRIDE, Café Berlinka SNG

Otvorenie dúhového týždňa spojené s diskusiou o situácii LGBTI ľudí a dopadoch koronakrízy na komunitu.

Utorok 21. 7.

16.30 Workshop: Násilie na trans ľuďoch, Kalab

Akému násiliu čelia transrodoví ľudia v našej spoločnosti? Je možné predchádzať mu? Čo to má spoločné s diskrimináciou a aké dopady to má napríklad na ich uplatnenie na trhu práce? To je téma workshopu, v rámci ktorého si organizátori a organizátorky pripravili čítačku z knihy Bez súhlasu o násilí na trans ľuďoch.

18.00 Queer_Love_Poetry_, Pistoriho pálac

Výber z novej poézie queer básnikov a poetiek z Česka a zo Slovenska je súčasťou nového čísla časopisu QYS. Na podujati ho predstavia v inscenovanej podobe a s koncertom huslistu Mareka Končeka. Blok uvedie kurátor výberu, básnik Michal Tallo.

Queer_Love_Poetry_♡, Pistoriho pálac

19.00 Lotosové kvety: florbal, ŠH Elán

LGBTI športový klub Lotosové kvety si pre vás pripravil možnosti športového vyžitia počas celého týždňa. V utorok je to florbal.

19.00 FFi kraťasy, Tepláreň Café

Filmový festival inakosti v spolupráci s Tepláreň Café pre vás prichystal výber FFi kraťasov /krátkych filmov s LGBTI tematikou/. Tento raz máte možnosť pozrieť si 6 krátkych filmov.

FFi kraťasy, Tepláreň Café

Streda 22. 7.

18.00 Lotosové kvety: bedminton, NTC

LGBTI športový klub Lotosové kvety si pre vás pripravil možnosti športového vyžitia počas celého týždňa. V stredu je to bedminton.

19.00 Smútok v srdci, falafel v placke, Bohéma Bar

Do baru vojde veriaca žena, jej teplý syn a jeho nešťastná kamarátka a je z toho večer plný úvah o živote, láske a náboženstve s hudobným doprovodom a powerpointovými prezentáciami. Koláž vzťahov a situácií vychádza z rovnomennej zbierky facebookových statusov a blogu Troška Troska.

Smútok v srdci, falafel v placke, Bohéma Bar
Foto: Ivo Fandel

20.00 Rukojemníci, Pistoriho pálac

Žena, ktorá miluje Vladimíra Putina. Muž posadnutý tvrdým sexom. Zúfalá dedička rodinného hotela. Novodobý Kristus. Všetci túžia po láske a šťastí, ale nikto nechce vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Čo sa musí stať, aby začali konečne žiť? Uvidíte v divadelnej hre Rukojemníci.

Štvrtok 23. 7

18.30 Lotosové kvety: beh, Námestie Eurovea

LGBTI športový klub Lotosové kvety si pre vás pripravil možnosti športového vyžitia počas celého týždňa. Vo štvrtok je to spoločný beh.

19.00 Mladí Queer ľudia: Akí sú a čo ich trápi? Nová Cvernovka

Prijatie LGBT+ komunity na Slovensku prechádza vývojom, ktorý sa dotýka niekoľkých generácií. Ako ju vníma tá dospievajúca? Sú slovenské školy stále prostredím šikany? Ako slovenskí rodičia reagujú na coming out? V diskusii teplého magazínu QYS sa podelia so svojimi skúsenosťami a zážitkami. Po diskusii pokračuje večer v rámci programu Leto pod palmou premietaním filmu 120 tepov za minútu.

Mladí Queer ľudia: Akí sú a čo ich trápi? Nová Cvernovka

19.00 Smútok v srdci, falafel v placke, Bohéma Bar

Do baru vojde veriaca žena, jej teplý syn a jeho nešťastná kamarátka a je z toho večer plný úvah o živote, láske a náboženstve s hudobným doprovodom a powerpointovými prezentáciami. Koláž vzťahov a situácií vychádza z rovnomennej zbierky facebookových statusov a blogu Troška Troska.

19.30 Tep La Ren Cabaret, Tepláreň Café

Veľké veci sa budú diať! Po korona pauze hlási návrat queer kabaret. Najmenšie pódium vo vesmíre a najväčšie turbo hviezdy na ňom! Večerom sprevádza rozšafný RadoStar. Na stagei žiaria Mimi Milenial, Lotta Love, Marquisse Bubble de Zert, Caramella, Jozef Vaľo, Romaňa, Do Sto Slov, Rainy Reign, Error Fatale!

Top 12 momentov z Tep La Ren Cabaretu
Foto: Dorota Holubová

Piatok 24. 7.

23.00 Tutti Frutti, HSC

Party Tutti Frutti vás správne naladí na sobotu s Dúhovým PRIDE Bratislava 2020. Obľúbená akcia sa vám postará o parádny večer a tú správnu PRIDEovú atmošku. Užijete si veľa popu a hity z rádia. Za mixom bude špecialista najväčší – vychytený DJ Sanchez.

Sobota 25. 7.

19.00 Dúhový PRIDE Bratislava, livestream

Dúhový PRIDE Bratislava 2020 bude online!  Aj keď sa za slobodu a rovnosť nemôžeme postaviť osobne na námestí, svoj PRIDE môžete tento rok zažiť online u seba doma. Tešiť sa môžete na koncerty slovenských kapiel a príhovory osobností. 

22.00 Dúhový PRIDE party, Wax, Bohéma Bar, Fuga

Oficiálna party po online premietaní. Bude veľa lásky, veľa rešpektu, veľa zábavy a to v troch priateľských kluboch v centre Bratislavy. V Bohéme ťa čaká disco, vo Waxe house, vo Fuge techno. Za mixom MC Erik, Pablik, Detekm, VLDK, Silvester Suske a Sani. Výťažok z party ide na aktivity Dúhového PRIDE Bratislava.

Dúhový PRIDE party, Wax, Bohéma Bar, Fuga

Nedeľa 26. 7.

5.00 AfterPride, Radosť

Pre tých, ktorým sa ešte nebude chcieť ísť spať, a radi by si predĺžili PRIDE deň, bude ešte AfterPride v Radosti. O zábavu sa postarajú DJs VLDK, Moragama a Vesnu.

Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Spraviť coming out cez Youtube? Dokument o tom uvidíte v stredu

Spraviť coming out cez Youtube? Dokument o tom uvidíte v stredu

DJ Lumiere: Na gay akciách sa lepšie tancuje.

DJ Lumiere: Na gay akciách sa lepšie tancuje.