in ,

Moderátor TA3 Richard Dírer sa v tričku s dúhovým límcom pýtal poslanca Gyimesiho, čo má proti nám

S dúhovým límcom dnes moderoval diskusiu V politike na TA3 moderátor Richard Dírer. V debate sa otvorene prihlásil ku gay komunite. 

Na záver relácie prišla na rad téma návrhu poslanca OĽaNO Györgyho Gyimesiho o zákaze vyvesovať dúhovú vlajku na štátnych budovách. Gyimesi predkladá do parlamentu takýto návrh zákona spolu s poslancom Tarabom, ktorý sa dostal do národnej rady na kandidátke ĽSNS.

„Špeciálne kvôli vám, pán Gyimesi, som si dal moje gay tričko. Aký máte s nami problém?“ položil otázku Richard Dírer, čím otvorene povedal, že je súčasťou komunity. Takúto otvorenosť moderátora veľmi oceňujeme a veríme, že bude inšpirovať aj ďalšie známe tváre z obrazovky, pretože práve toto je jeden zo spôsobov, ako zastaviť homofóbiu a predsudky. 

„Nemám s vami žiaden problém, nikdy som ani nemal. Mám problém s tým, aby sa tieto vlajky a symboly vyvesovali na štátnych budovách,“ reagoval na otázku poslanec Gyimesi. Tvrdil zároveň, že sa viackrát vyjadril, že treba pomôcť párom rovnakého pohlavia v ich každodennom živote. „Takýto návrh mi ušiel,“ vyjadril prekvapenie moderátor. Poslanca konfrontovala aj ďalšia hostka relácie poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková: „Vy idete pomáhať tejto komunite tým, že zakážete vlajku tolerancie?“

Celú reláciu V politike nájdete na tomto linku.

Čo si myslíš o článku?

Zháňate dúhové vlajky? Máme pre vás tip, kde ich ľahko zoženiete a aj pomôžete dobrej veci

Zháňate dúhové vlajky? Máme pre vás tip, kde ich ľahko zoženiete a aj pomôžete dobrej veci

Dúhová opekačka na Železnej studničke bude už túto nedeľu

Dúhová opekačka na Železnej studničke bude už túto nedeľu