in ,

LGBTI+ ľudia majú právo na dôstojný život, pripomína medzinárodná organizácia

Foto: Bhakti Kulmala/Pixabay

Ľudskoprávne združenie Amnesty International pripravilo viacero podujatí, ktorými chce upozorniť na skutočnosť, že na Slovensku sú queer ľudia neustále oberaní o možnosť byť otvorene sám sebou a žiť s osobou, ktorú milujú.

„LGBTI+ ľuďom na Slovensku je právo na súkromný a rodinný život stále systémovo upierané. Transrodoví a nebinárni ľudia navyše čelia neustálym neodborným útokom na telesnú autonómiu a právo rozhodovať o svojom tele,“ informuje združenie. V snahe upozorniť na túto nespravodlivosť a zároveň aktívne prispieť k zmene, zorganizovali hneď niekoľko podujatí. Tie sa dostali aj do programu festivalu Dúhový PRIDE Bratislava. Aj vďaka vašej účasti na podujatiach sa môže myšlienka o férovom Slovensku ďalej šíriť. Pridajte sa do dúhových aktivít od Amnesty International.

LGBTI+ ľudia majú právo na dôstojný život, pripomína medzinárodná organizácia
Foto: Amnesty International

Vo štvrtok 14. júla sa môžete zúčastniť interaktívnej prednášky Pár krokov v cudzích topánkach.

V nedeľu 17. júla si môžete na Dúhovej živej knižnici vypočuť až tri výnimočné príbehy. 

V pondelok 18. júla si môžete pozrieť dokument venovaný mediálnemu obrazu transrodových ľudí s názvom Disclosure.

V piatok 22. júla si spolu s Amnesty International a študentským spolkom Light môžete pripraviť transparenty na sobotný dúhový pochod za rovnosť.

V sobotu 23. júla nájdete Amnesty International v žltom stánku na Hviezdoslavovom námestí pred aj po dúhovom pochode. PRIDE mesiac uzavrie združenie diskusiou o identitách a konci dehumanizácie LGBTI+ ľudí, ktorú budete môcť naživo aj online sledovať už v utorok 26. júla.

LGBTI+ ľudia majú právo na dôstojný život, pripomína medzinárodná organizácia
Foto: Amnesty International

Čo si myslíš o článku?