in ,

Filmový festival inakosti bude určite aspoň 14. 10. a online

Film Silní

Zákaz všetkých podujatí od štvrtka 15. 10. zasiahol aj Filmový festival inakosti, ktorý sa začína zajtra. Zo 6 premietacích dní v kinách Lumière a Úsmev zostane s najväčšou pravdepodobnosťou len úvodný deň 14. 10. Istotou sú aj online projekcie od 20. do 25. 10.

“Milé priateľky, milí priatelia filmov, kín a Filmového festivalu inakosti, navrhované nové opatrenia, medzi ktorými je avizované i zatvorenie kín od 15. 10., zatiaľ Úrad verejného zdravotníctva SR nepotvrdil vydaním oficiálneho rozhodnutia. V tomto období neistoty máme však dve jednoznačné správy: predstavenia FFi v Kine Úsmev a Kine Lumiere sa 14. 10. uskutočnia tak, ako je uvedené v programe, taktiež je bez ohrozenia online časť festivalu,” píše sa v stanovisku Inakosti. 

Hlavným ťahákom prvého dňa festivalu bude čilská dráma Silní, ktorú uvidia diváci a diváčky v Košiciach aj v Bratislave. Je to príbeh lásky medzi dvomi mužmi, ktorí vedia, čo chcú, a zároveň sú úplne rozdielni, majú iné životné skúsenosti a inak sa dívajú na svet. V Bratislave sú v stredu v programe aj ďalšie tri tituly: dánska Úplne normálne rodina, nemecké Leto v Kreuzbergu a francúzske Nablýskané krevety. 

Vstupenky na stredajšie predstavenia v kine Lumière sú v predaji na Cinepasse, kde si možno kúpiť aj permanentky na online časť festivalu. Vstupenky na predstavenia kina Úsmev sú v predaji na ich webstránke

Filmový festival iNAKOSTI
Filmový festival iNAKOSTI

Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Darkroom Diaries: Všetci by sme mali byť ako Samantha

Darkroom Diaries: Všetci by sme mali byť ako Samantha

Zastal sa LGBTI ľudí a biskupi ho preto vyštvali. Príbeh Ondreja Prostredníka zachytil film Dreamer

Zastal sa LGBTI ľudí a biskupi ho preto vyštvali. Príbeh Ondreja Prostredníka zachytil film Dreamer