in ,

Erotické pomôcky pre lesbické páry: Oživia vám spoločné chvíle a môžu vylepšiť aj vzájomnú komunikáciu

Foto: Patrick Schmuda/Pixabay

Výber správnej sexuálnej hračky dokáže spoločné chvíle s partnerkou urobiť zábavnejšie a častokrát aj intímnejšie. Objavíte to, čo máte rady. Na sebe, aj na tej druhej.

Erotické pomôcky sa vám môžu postarať nielen o spestrenie v posteli, ale môžu byť prínosom aj pre váš vzťah. Páry, ktoré využívajú sexuálne hračky, zvyčajne komunikujú viac a neboja sa byť k sebe otvorenejšie.

Intimitu, ktorú budujú dvojice otvorenými rozhovormi, prenášajú aj do sexuálneho kontaktu. Ak sa v posteli naučíte lepšie sa pochopiť, úprimne hovoriť o svojich potrebách a vzájomne sa usmerniť, zblíži vás to ešte viac. Nadobudnutá dôvera sa môže odraziť aj tak, že sa dokážete jedna druhej otvoriť aj v citovej rovine.

Womanizer

Táto sexuálna hračka je malý vibrátor. Dokáže stimulovať klitoris a bradavky vďaka pulzujúcemu tlaku veľmi jemne a bez dotyku. Počas spoločných chvíľ sa postará o príjemný orgazmus alebo podráždi bradavky. Niektoré womanizery, ktoré nájdete v ponuke, dokážu rozpoznať, kedy má zvýšiť intenzitu stimulácie a dopomôcť tak tebe a tvojej partnerke k naozaj delikátnemu vyvrcholeniu.

Vibračný motýľ

Druh vibrátora, ktorý stimuluje dve ženské erotogénne zóny naraz. Jeho krídla vibrujú a masírujú klitoris, motýlí „penis“ silnejšími vibráciami dráždi vagínu. Intenzitu vibrácií je možné ovládať pomocou aplikácie mobilom a takmer vôbec ho nepočuť, takže jeho použitie nemusíte zúžiť len na spálňu. Vibračný motýľ je skvelá prvá hračka pre pár, ktorý chce zažiť vzrušenie kdekoľvek.

Pre stimuláciu pŕs

Prsia a bradavky sú jednou z najdôležitejších erotogénnych zón, takže by bola škoda sa im nevenovať tak, ako to majú radi. Na ich stimuláciu môžete s partnerkou použiť womanizer, ale aj vákuové pumpy či vibračné svorky na bradavky. Tie dokážu bradavky pevne zovrieť, jemne dráždiť dekolt a zároveň ho ozdobiť.

Dildo alebo yoni wand

Dildá bez vibrácie slúžia na partnerské (aj seba)potešenie už od nepamäti. Dokážu stimulovať bod G, dráždiť klitoris alebo si môžete zaexperimentovať s ich teplotou. Chladné dildo zo skla dokáže jemným pohybom po koži partnerky vzrušiť, zatiaľ čo to nahriate ženské lono prekrví a rozpáli. Dnes na trhu nájdete veľké množstvo druhov díld. Výber je len na vás. Realistické, sklenené, ohybné silikónové alebo z liečivých minerálov (yoni wand).

Strap-on

Pripínací penis môže byť ozvláštnením vzájomných chvíľ, no nie každá z nás je jeho fanúšikom. Predtým, ako sa rozhodneš s partnerkou zaobstarať si takúto hračku, uistite sa, že to chcete obe. Na trhu je už veľké množstvo druhov: realistické, hladké, aj vibrujúce alebo double pre súčasné potešenie seba aj partnerky.

Nezabúdajte na čistenie

Čistenie sexuálnych pomôcok, ktoré prichádzajú do kontaktu s telesnými výlučkami a sliznicou, by sa nemalo zanedbávať. Nečistenie alebo nesprávne čistenie ohrozuje funkčnosť pomôcok, ale aj vaše zdravie.

Povrch silikónových pomôcok sa udržiava čistý pomerne jednoducho – teplou vodou a tekutým mydlom, príp. prípravkom určeným na dezinfekciu pomôcok. Následne ich osušíme a odložíme do látkového vrecúška.  Sklenené a kovové hračky si takisto nevyžadujú špeciálne ošetrenie a postačí im starostlivosť v podobe vody a mydla.

O niečo viac pozornosti však vyžadujú dildá z TPE a TRP, pretože sú najnáchylnejšie na absorpciu baktérií. Postup je rovnaký ako u predošlých pomôcok, no pri realistických dildách je potrebná extra údržba v prípade, že majú na povrchu výstupky. Všetky pomôcky, ktoré sa chystáte použiť by ste mali predtým opláchnuť v teplej vode a vysušiť (hoci ste ich odložili čisté).


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Poď experimentovať s queer aktivistkami zo Slovinska, vypočuješ si ich cez víkend v Bratislave

Poď experimentovať s queer aktivistkami zo Slovinska, vypočuješ si ich cez víkend v Bratislave

„Desať rokov som túžil hrať pre ľudí, ktorí tomu rozumejú a chápu základné princípy tejto komunity.“

„Desať rokov som túžil hrať pre ľudí, ktorí tomu rozumejú a chápu základné princípy tejto komunity.“