in ,

Dúhový júl v Bratislave: Pozrite si, čo všetko sa chystá v rámci festivalu Dúhový PRIDE Bratislava 2021

Foto: Dúhový PRIDE Bratislava/Michal Babinčák

Najväčší LGBTI festival na Slovensku je už v plnom prúde. Hoci pochod mestom nebude ani tento rok pre protipandemické opatrenia, organizačný tím to vynahradil takmer celomesačným programom. 

Slávnostné otvorenie bolo v Zrkadlovej sieni v Primaciálnom paláci, kde vystúpili s príhovorom primátor Matúš Vallo, župan Juraj Droba, europoslanec Michal Šimečka aj riaditeľka Slovenského strediska pre ľudské práva Silvia Porubänová. „Bratislavu považujem za otvorené a tolerantné mesto a chcem, aby takou aj zostala. Chcem, aby sa v nej cítil bezpečne každý Bratislavčan, každá Bratislavčanka aj každý návštevník nášho mesta. A to bez ohľadu na to, z ktorej krajiny pochádza, akú má farbu pleti, sexuálnu orientáciu, alebo aké náboženstvo vyznáva. Nikto by sa tu a ani inde vo svete nemal cítiť menejcenný, alebo ohrozený, len preto, že nespadá do nejakého ideálu väčšiny,“ vyjadril sa primátor Vallo. 

Podujatie moderovala komička Simona Salátová. Súčasťou bola aj diskusia s transrodovými ľudmi. Fotky z otvorenia aj záznam diskusie nájdete nižšie.

Minulý víkend stihol PRIDE tím aj nakrúcanie online prenosu, ktorého vysielanie je v pláne na 24. júla ako náhrada za obľúbený sprievod mestom. Stream bude naozaj výživný, okrem príhovorov bude v programe  aj Vec Švidraň, Katarzia, The Grand Buffet, Lomnické Čháve, Ero, Jakub Pružinský či House of Velvet.

Dovtedy vás čaká množstvo podujatí, v pláne sú diskusie, prednášky, kabarety, párty, športové aktivity, koncerty a kadečo ďalšie. Aby vám nič neuniklo, tak sledujte SEKCIU EVENTS na našom webe, kde nájdete prehľad najbližších LGBTI podujatí. Mnohé sme už publikovali, ale PRIDE tím postupne zverejňuje ďalšie akcie, takže budeme kalendár podujatí aktualizovať. Do programu sme prispeli aj my z Queer Slovakia. V pláne máme neformálne stretnutie so zakladateľmi Fondu pre podporu LGBT+ komunity (15. 7.), party Kiki Nation (17. 7.), Tep La Ren Cabaret (20. 7.), Tutti Frutti Pride (23. 7.) a pripravujeme aj oficiálnu afterparty na 24. 7., ktorá bude opäť v trochu kluboch na Námestí SNP.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Lesbické príbehy a postavy v súčasných seriáloch: máme pre teba tipy, čo sa oplatí vidieť

Lesbické príbehy a postavy v súčasných seriáloch: máme pre teba tipy, čo sa oplatí vidieť

Európsky parlament ostro skritizoval maďarský zákon proti dúhovej komunite

Európsky parlament ostro skritizoval maďarský zákon proti dúhovej komunite