in ,

Centrom LGBTI+ komunity budú Košice, čoskoro tam štartuje PRIDE festival

Foto: PRIDE Košice

Ak ste ešte neboli na dovolenke, tak máte skvelú príležitosť spraviť si dúhový výlet. PRIDE Košice pripravili skvelý program, ktorý sa začína v sobotu 21. augusta. A navyše, vstup na všetky akcie bude zdarma. 

Košický dúhový festival bude trvať až do 29. augusta. Organizačný tím myslel na celú komunitu a vyskladal podujatia tak, aby si každý našiel svoj obľúbený žáner. A dokonca, aby sa mohol zúčastniť, aj keď nepríde do Košíc osobne. Otvárací deň festivalu bude naozaj výdatný. Ponúkne módnu prehliadku, koncerty, kabaret Queeriety a následne párty.

Nedeľa bude pokojnejšia, vyvetrať hlavu si môžete po žúroch na spoločnej opekačke. Organizátori mysleli aj na tých, ktorí nemôžu prísť do Košíc, v nedeľu teda bude aj online diskusia o sociálnej moci. 

Dúhový týždeň vám prinesie ďalšie príležitosti, ako sa zabaviť alebo sa zamyslieť nad dôležitými otázkami súčasnosti. V programe je premietanie v Kine Úsmev, divadelné predstavenie Smútok v srdci, falafel v placke, diskusia o živote teplej komunity počas komunizmu či diskusia o LGBTI+ rodičoch, queer kvíz, dúhový piknik a mnohé ďalšie.

Všetky akcie v Košiciach zverejňujeme na našom webe v sekcii EVENTS.

Festival vyvrcholí v sobotu 28. 8. dúhovým sprievodom cez Košice. Ako píšu organizátori na svojom webe, po celom roku fyzického odstupu a ďalších obmedzení sa komunita bude môcť zhromaždiť pri dodržaní platných bezpečnostných nariadení. Kapacita sprievodu je nastavená na 1000 ľudí, preto odporúčajú včasnú registráciu. 

Aby vám nič neuniklo, určite sledujte aj web PRIDE-u Košice alebo ich Facebook, kde zverejňujú všetky aktuálne informácie.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Poznáš ho z teplých kabaretov a erotickej rubriky. Šikovný autor Marek Majzon plánuje vydať debut

Poznáš ho z teplých kabaretov a erotickej rubriky. Šikovný autor Marek Majzon plánuje vydať debut

Teplý raper, muzikálová hviezda či nebinárni umelci zo Sudánu. Vypočujte si queer spevákov a speváčky

Teplý raper, muzikálová hviezda či nebinárni umelci zo Sudánu. Vypočujte si queer spevákov a speváčky