in

Radosť z rodiny bude cítiť už v nedeľu na Dúhovom dni rodín

Občianske združenie Dúhové rodiny chystá na nedeľu 16. 7. tretí ročník Dúhového dňa rodín. Ide o nedeľné popoludnie v Novej Cvernovke, ktorého hlavným cieľom je vytvoriť spoločne príjemné chvíle v komunitnej atmosfére a prepojiť rôzne typy rodín v Bratislave. Popoludním bude sprevádzať pestrý program pre deti a dospelých.

Program:

14:00 Otvorenie

14:30 Detské divadlo KASIA: O SLNIEČKOVEJ A DAŽĎOVEJ VÍLE

Nežné predstavenie o priateľstve, ale i hádke, ale najmä o uzmierení, prevedie diváctvo tým, čo sa stane s prírodou, keď sa dve kamarátky víly – Slnienka a Dažďulka – pohádajú. Ich uzmierenie si prajú Slniečko i Dáždik, aby sa zas spojili farebným mostom. Lenže bez pomoci to asi nedokážu.

15:30 Maľovanie na tvár a tvorivé workshopy pre deti

Animátorky Zuzka a Barborka si pripravili pre deti pestrý program v podobe výroby masiek na tvár, maľovanie pastelom na tričká, pohybové hry na koordináciu a orientáciu, ale i tanec a mini orchester!

16:00 Diskusia pre dospelákov

V diskusii sa bude rozprávať o tom, ako prekonávať bariéry v nás. Svojimi rôznymi životnými situáciami prevedú Zuzana Sakalová, Beáta Koch, Barbora Lachkovičová a Andrej Kuruc.

17:30 Prezentácia tvorby detí z workshopov

18:00 Spevák ERØ
Autor a interpret ERØ sa pri skladaní inšpiruje svojim detstvom, poukazuje na pocity, ktoré pri dospievaní zažíval alebo akými situáciami si prechádzal. Hovorí o prvých láskach a sklamaniach, pochybovaní o svojej osobnosti, radosti z maličkostí.

OZ Dúhové rodiny má za cieľ prispieť k rovnosti, bezpečiu a prijatiu v spoločnosti pre existujúce alebo budúce dúhové rodiny žijúce na Slovensku. Organizuje stretnutia, víkendové pobyty, zapája sa do verejných diskusií, radí a spája LGBTI+ ľudí, ktorí tvoria alebo túžia tvoriť rodinu. V združení budujú podpornú komunitu, šíria osvetu a snaží sa pomôcť k zrovnoprávneniu dúhových rodín.

Si súčasťou alebo plánuješ si založiť dúhovú rodinu? Chceš spoznať iné dúhové rodiny alebo aby vaše deti nadviazali nové priateľstva? Tak príď navštíviť Dúhový deň rodín a zisti, ako sa pridať do skupiny.

Radosť z rodiny bude cítiť už v sobotu na Dúhovom dni rodín

Čo si myslíš o článku?