in

Objavte novú inkluzívnu párty Apparitions, ktorá sa koná už túto sobotu

Apparitions (zjavenia) vznikli kvôli nedostatku inkluzivity a inakosti v rámci hudobného spektra domácej klubovej scény. Vítajú vône kolektívneho tepla a viditeľné chute, vytvorením priestoru nových foriem zvuku a vizuality. Stavajú sa proti násiliu a diskriminácii na základe etnicity, náboženstva, sexuálnej orientácie alebo identifikácie, pohlavia, fyzického vzhľadu či iných charakteristík. Akcia sa koná v sobotu 6. 1. na Pink Whale. 

„Zjavili ste sa na posvätnom mieste. Niekde, kde sme sa spoločne rozhodli pretrvať po dobu jednej noci. Keďže sa ešte nepoznáme, pripravili sme pár odsekov na zváženie. Spolu tvoríme priestor a určujeme vlastné hranice. Sme na mieste osláv,“ uvádza organizátorstvo v popise udalosti a vyzýva publikum, aby pamätalo na vzájomný rešpekt a ohľaduplnosť. 

Lineup večera je následovný:

21:00 LEÑOK

22:00 TAEMARINE

23:00 DUO EMPATHY

00:00 DJ ŠVADLENA

01:00 BEMLOKA

02:00 SEAFUR + KRISHPIN (B2B)

LENOK: Lenok využíva hudbu ako nástroj na pochopenie a uvoľnenie v kontexte popkultúry, a to spôsobom, ktorý spája a počúva jej obsah v kolektívnej praxi alternatívnych realít.

TAEMARINA: Taemarina je hyperpopový producent a interpret. Jeho tvorba je fúziou viacerých žánrov s prvkami pop music, techno elementov a presahujú až do hardcore. Pracuje s hlasom, ktorý je sprocesovaný excesívnym používaním auto-tune a efektov, čo vytvára futuristicko-syntetický dojem a reflektuje tak jeho pohľad na aktuálne rýchlo meniacu sa dobu. Vo svojich textoch rieši témy búrania spoločenských noriem, sebapoznávania a lásky, ktoré často opisuje abstraktnou formou surrealistického fantazírovania.

DUO EMPATHY: Duo Empathy je kamarátsky DJ set od kamarátstva pre kamrátstvo. Emočný

rollercoaster naprieč žánrami a naládmi.

DJ ŠVADLENA: Švadlena DJ je lokálny disc jokey, ktorý je vo svojích setoch ovplyvnený prevažne postclubovými, experimentálnymi až trance-ovými melódiami s prekryvom do ťahavých ambientných plôch.

BEMLOKA znamená „get high as fuck“ a je to presne to, čo nám prinášajú skreslené popové

beaty s drzými textami a tropickými horúcimi vlnami brazílskeho klenotu: extatický zážitok zo slobody na tanečnom parkete.

SEAFUR and KRISHPIN : Krishpin je tanečník, umelec a DJ žijúci v Bratislave. Vo svojich setoch podniká okružné plavby cez súčasné klubové scény Afriky a Latinskej Ameriky. Od celosvetovo známych žánrov cez hudobné endemity až po smiešne experimenty, kľúčovým bodom je vždy tanec. Seafur sa pohybuje prevažne v sfére kresby & hudby. Jej selekcie sú harmonickým a niekedy i chaotickým blendom žánrov, dekád a nálad. K naplneniu sa i odšťaveniu sa. K skákaniu do vzduchu aj lepeniu sa k zemi. Z jej setov sa niekedy stávajú pop-up poolparties alebo narodeninové oslavy pre všetkých na parkete. Embrace the cringe and you’ll become free.

Objavte novú inkluzívnu párty Apparitions, ktorá sa koná už túto sobotu

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?