in

O základnej LGBTI+ terminológii sa dozvieš na workshope vo Vrábľoch

Foto: Myriams-Fotos z Pixabay

Ak chceš vedieť viac o LGBTI+ pojmoch a dozvedieť sa fakty zo života dúhovej komunity, tak dobrou príležitosťou je podujatie Komunikáciou proti mýtom, ktoré bude v utorok 7. novembra vo Vrábľoch. Akciu organizuje združenie Vráble Si Ty. Workshop nájde zázemie v Starej octárni – DOLE. 

„Málokto z nás si vie predstaviť, aké je nemôcť prejaviť náklonnosť svojej milovanej osobe. Cítiť sa denne prenasledovaný alebo ohrozený len preto, že stojíte pred svojím obľúbeným podnikom. Byť v ohrození života pred Chill outom, pred Žitavanom alebo Prédiom? To asi znie absurdne. Tak isto ako je absurdné siahnuť na život nevinných ľudí, kvôli orientácii, vierovyznaniu alebo presvedčeniu. Vo Vráble Si Ty veríme v rovnosť pre všetkých ľudí a preto sme sa aj tento rok rozhodli pridať sa k iniciatíve Slovenská tepláreň,“ vysvetľuje tím združenia, prečo sa rozhodli zorganizovať prednášku. 

Ich zámerom bolo tiež, aby dali jasný signál queer ľuďom vo Vrábľoch, že tam majú podporu, a tiež vzdelávaním o queer téme vytvárať zázemie pre scitlivovanie slovenskej spoločnosti voči LGBTI+ komunite a ďalším menšinám.

Workshop sa začne o 18.00 a bude ho viesť Roman Samotný z Teplárne. Po prednáške s diskusiou zahrá Roman Oravec aka Smalltown boy.


Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?