in

Nový film o Whitney Houston otvorene ukazuje jej lesbický vzťah

O sexuálnej orientácii legendárnej speváčky Whitney Houston sa hovorilo počas celej jej kariéry. Fanúšikov zaujímal hlavne jej vzťah s Robyn Crawford, ktorá bola jej najlepšiou kamarátkou. Počas jej života nikdy otvorene nepotvrdila, že medzi nimi bolo niečo viac ako priateľstvo.

V roku 2019 napísala Robyn memoár A Song for You: My Life with Whitney Houston, v ktorom opisuje, ako sa ich romantický vzťah zmenil na platonický, keď sa kariéra známej speváčky  začala rozbiehať. V novom životopisnom filme Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody, ktorý je momentálne v kinách, je ich romantický vzťah zobrazený narovinu. Z filmu sa dozviete, že ich puto bolo nesmierne silné, ale rodina Whitney s ich vzťahom nesúhlasila a preto o ňom speváčka nikdy verejne nehovorila.

Režisérka filmu Naomi Ackie sa k téme vyjadrila takto: „Bolo pre mňa naozaj dôležité, aby sme vyrozprávali jej celý príbeh. Na jej vzťahu s Robyn sa mi páčilo to, že išlo o najhlbšie spojenie, aké Whitney vo svojom živote zažila. Ich láska sa menila ako starli, no nikdy nezmizla.“

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk


Čo si myslíš o článku?