in

Bude raz aj stredná Európa dúhová? Diskutovať budeme o tom v Teplárni

Foto: Dúhový PRIDE Bratislava

Ako v súčasnosti vyzerá akceptácia LGBTI+ ľudí v strednej Európe? Môže sa zopakovať maďarský scenár aj na Slovensku? Debatovať o tom budeme v rámci Café Európa už v stredu v Teplárni. Diskusia vznikla vďaka podpore Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. 

Viedeň a Praha sú obľúbené destinácie LGBTI+ ľudí z celého sveta. Rakúsko je v strednej Európe lídrom vo vytváraní podmienok pre dôstojný život aj LGBTI+ ľudí. V Česku beží aktuálne debata o prijatí manželstiev pre všetkých. Maďarsko a Poľsko sa však vybrali opačnou cestou a prijímajú zákony, ktoré skôr strpčujú život queer osobám. Kde sa dnes nachádza Slovensko? A akým smerom sa uberá vývoj v strednej Európe? Je to v Rakúsku a v Česku naozaj také ružové? A na druhej strane, je to v Maďarsku, Poľsku či na Slovensku také beznádejné?

Týmito otázkami sa bude zaoberať diskusia v rámci Café Európa, ktorá sa bude konať v stredu 10. mája o 18.30 v Teplárni na Zámockej 30 v Bratislave. Vstup na diskusiu bude možný už od 18.00, prípadne ju môžete sledovať online na Facebooku Teplárne. Diskutovať bude rakúska politička Ângela Simões Krainer, koordinátorka kampaní a komunikácie Amnesty International Slovensko Daniela Mužíková a český novinár Filip Titlbach. Moderuje LGBTI+ aktivista Roman Samotný.

Bude raz aj stredná Európa dúhová? Diskutovať budeme o tom v Teplárni

Čo si myslíš o článku?