in

Oáza rešpektu a lásky v centre Košíc

Ste z východného Slovenska a hľadáte miesto, kde by ste mohli predebatovať svoj coming out alebo spoznať LGBTI ľudí? V tom prípade vám vrelo odporúčame Prizmu. Ide o komunitné a poradenské centrum v Košiciach. Boli sme omrknúť, ako to tam vyzerá.

Hneď na prvý dojem je jasné, že je to miesto, ktoré má dobrý vibe. Dúhové vlajky, kresby a fotky od návštevníkov a návštevníčok, brožúry s radami a taký ten domácky pocit. Zatiaľ fungujú v obmedzenom režime, lebo korona… “Aktuálna situácia nám už umožňuje spustiť individuálne sociálne poradenstvo aj psychologické poradenstvo v priestoroch nášho centra. Samozrejme za dodržiavania istých opatrení. Komunitné stretnutia a podporné skupiny momentálne nie je možné uskutočňovať, no veríme, že čoskoro sa situácia zlepší a my sa budeme môcť vidieť všetky a všetci spoločne,” informujú na svojom Facebooku. Dobrou správou je, že vám vedia pomôcť aj online. Ak by ste potrebovali pomoc, dajte im vedieť cez kontaktný formulár.

Prizma je tým miestom, kde sa vám podarí nájsť cestu k samému sebe, a kde vám pomôžu, ak ste v zložitej situácii pre sexuálnu orientáciu či rodovú identitu. “Našou víziou je svet, v ktorom sa cení rozmanitosť, kde každý bez ohľadu na sexuálnu orientáciu, rodovú identitu, či iné vonkajšie charakteristiky, identity a problémy, ktorými prechádza, má možnosť rásť, rozvíjať sa, viesť plnohodnotný život a preberá zodpovednosť nielen za svoj život, ale sa aj aktívne zaujíma a prispieva k riešeniu problémov vo svojom okolí.”

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Teplá zoznamka ako zdroj blbej nálady

Teplá zoznamka ako zdroj blbej nálady

Dúhový PRIDE Bratislava bude aj tento rok

Dúhový PRIDE Bratislava bude aj tento rok