in

Nádej priniesol Filmový festival inakosti, pozrite si aftermovie z podujatia

Foto: Jakub Kováč

Sladkých 15, to bol podtitul 15. ročníka Filmového festivalu inakosti. A presne takú atmosféru je cítiť vo videu z podujatia, ktoré včera zverejnili organizátori. 

Festival hlásil viackrát vypredané kinosály v bratislavskom Lumiere. Po minulom roku, kedy sa uskutočnil v kine pre pandémiu len jeden deň, to bolo aj pre festivalový tím veľkým zadosťučinením. Tento raz vládla pred kinami počas celého festivalu rušná atmosféra. Diváci a diváčky nemali žiaden problém s povinnými rúškami. A kino boli plné, hoci bol vstup len pre plne očkovaných. Festivalu sa zúčastnilo viacero známych tvárí z kultúry aj politiky. Film si prišla pozrieť dokonca prezidentka Zuzana Čaputová. FFi priniesol vzpruhu vo viacerých smeroch. Jednak to bola skvelá príležitosť, že sa komunita mohla stretnúť. Taktiež ukázal, že je možné robiť podujatia aj v týchto zložitých pandemických časoch. A v neposlednom rade aj prítomnosť prezidentky dodala dúhovej komunite nádej, že aj v tejto krajine je priestor pre porozumenie a vzájomný rešpekt. 

V rámci festivalu sa uskutočnila aj diskusia na Dožijeme sa životných partnerstiev? O téme sa rozprávali Martin Macko z Inakosti a Lucia Plaváková z Dúhových rodín. Záznam diskusie si môžete pozrieť nižšie. 


Filmový festival inakosti plánuje tento rok ešte projekcie v ďalších mestách. Sledujete web podujatia a novinky nájdete tiež na Instagrame FFi.

Čo si myslíš o článku?