in

Dúhovú komunitu si zastali známe osobnosti z politiky aj kultúry

Foto: FB Nemeckého veľvyslanectva v Bratislave

Dúhový PRIDE Bratislava vyvrcholil počas víkendu online prenosom. Koncerty kapiel  či spevákov sa striedali s príhovormi známych tvárí. Ich odkaz bol jednoznačný, aj na Slovensku je miesto pre lásku a pestrosť. 

„Chcem, aby sme žili v krajine, ktorá je demokratická, ktorá je spravodlivá, ktorá si ctí všetky menšiny, ktoré tu máme a to, že ich naozaj vnímame a máme k nim ako väčšina rešpekt, tak to vyjadríme aj v zákonoch, ktoré prijímame. Ja verím, že sa nám to podarí,“ uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. 

„Náš súčasný svet na pozadí pandémie je surrealistický a nemôžeme očakávať, že sa vrátime do obdobia tej normality, z ktorej sme do toho surrealizmu vkročili. Nevkročíme dvakrát do tej istej rieky, ani do tej istej reality. V novej realite by sme mali byť vnímavejší voči sebe navzájom aj voči prostrediu, ktoré nás obklopuje,“ vyjadrila sa verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová. 

„Pandémia ukázala, že všetci sme úzko prepojení a musíme stáť pri sebe. Naše budúce úspechy závisia od schopnosti realizácie celého potenciálu všetkých ľudí. To je možné dosiahnuť len v inkluzívnych spoločnostiach, založených na spoločných hodnotách rovnoprávnosti, rešpektu a slobody, ako aj podpore demokratických princípov, ľudských práv a právneho štátu,“ uvádza sa v spoločnom stanovisku viac ako 40 veľvyslanectiev pôsobiacich na Slovensku.

Celý dúhový online prenos môžete nájsť na videu nižšie.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?