in

Zamestnanci spoločnosti Disney štrajkujú proti novému zákonu Floridy namierenému proti LGBTI+ komunite

Pred pár dňami prešiel na Floride v USA kontroverzný zákon, ktorý zakazuje výučbu o sexuálnej orientácii alebo rodovej identite v škôlkach a taktiež do tretieho ročníka základných škôl.

Zákon označovaný ako „Nehovor slovo gay“ (z angl. Don’t say gay) má zabrániť, aby sa k malým deťom dostali informácie, ktoré súvisia s queer históriou alebo osobnosťami. A hoci sa konzervatívni tvorcovia zákona snažia tváriť, že ich zámerom je pomôcť rodičom, aby mali väčšiu kontrolu nad učivom svojich ratolestí, predsa len ide o jasnú diskrimináciu queer ľudí.

A ako sa do tohto všetkého zaplietla spoločnosť Disney? Nuž, tá patrí medzi najväčších zamestnávateľov v tomto americkom štáte. Jej zamestnanci a fanúšikovia poukázali na fakt, že Disney už dlhodobo finančne podporuje najmä republikánov, ktorí stoja za sporným zákonom. Aj hoci Disney nakoniec vydalo vyjadrenie na podporu LGBTI+ komunity,  zamestnanci a zamestnankyne spoločnosti sa rozhodli štrajkovať a žiadajú odvolanie generálneho riaditeľa Boba Chapeka.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?