in

Neútočte na naše deti, odkazujú rodičia LGBTI+ ľudí

Združenie rodičov a priateľov LGBTI+ ľudí zverejnilo na sociálnych sieťach výzvu, kde apeluje na slovenských rodičov, aby pamätali na úctu voči všetkým deťom. Prinášame vám znenie celej výzvy. 

Všetkým rodičom našej krajiny: prosíme, nedovoľme politikom, političkám a cirkevným predstaviteľom ponižovať a ohrozovať akékoľvek dieťa. Rodičia všetkých detí neplnoletých, dospelých, rôznej pleti, s akýmkoľvek vierovyznaním, aj bez vierovyznania, akejkoľvek orientácie, rodu či identity, akejkoľvek národnosti, so zdravotným znevýhodnením, postavte sa spolu s nami na ich obranu, nenechajme po nich šliapať. Ozvime sa, vyjadrime nesúhlas.

Združenie rodičov a priateľov LGBTI+ ľudí je tu pre rodičov aj celé rodiny. Denne sme konfrontovaní s názorom, že naše deti, vnúčatá, blízki nie sú hodní/hodné rovnakých práv, ako má väčšina obyvateľov nášho štátu. Ako sa asi cítime? Ako sa cítia naše deti? Skúste si všetci predstaviť, že by to bolo vaše dieťa, o ktorom by sa šírili nepravdivé, osočujúce a strach šíriace výroky.

Naše deti nie sú ideológiou, sú to živí ľudia. Ich túžba po spečatení svojho vzťahu či túžba žiť v súlade s prežívaným rodom nie sú hrozbou pre spoločnosť. V žiadnom štáte, kde sú uzákonené manželstvá rovnakého pohlavia, kde je povolená tranzícia bez obrovských prekážok, sa žiadna hrozba deštrukcie spoločnosti nenaplnila. Neverme populistickým politikom a političkám.

Neverme ani predstaviteľom cirkvi, čo vodu kážu, víno pijú, a milujú len tých blížnych, ktorých si starostlivo vyberajú. Nedajme sa oklamať a zmanipulovať. Každému z nás môže zajtra naše dieťa či vnúča povedať: „Mami, som gej. Oci, som transrodová žena. Babka, ja, tvoja vnučka, ľúbim ženu.“ Nikdy si nemôžeme byť istí. Čo vtedy urobíme?

Prosíme všetkých rodičov, postavme sa spolu na stranu dobra, empatie a akceptácie. Postavme sa na stranu LÁSKY. Ak sa k nám chcete pridať a vyjadriť podporu všetkým deťom, zdieľajte našu prosbu na svojich profiloch: Instagram a Facebook

Ďakujeme za podporu, ďakujeme za naše deti.

Neútočte na naše deti, odkazujú rodičia LGBTI+ ľudí

Čo si myslíš o článku?