in

Keď sa fantázia stáva realitou, ďalšie spoločné sledovanie Drag Race už tento víkend

Záber z RuPaul's Drag Race

Nedeľa 14. januára v Manifeste bude patriť druhému vydaniu Drag Race Stream Party.

Organizujú ju Spizy G a Tommy, ktorých môžete sledovať na Instagrame ako Queer Streamers

„Rozhodli sme sa robiť tento event spolu s Tommym, pretože sme nepoznali osobne ďalších ľudí, ktorí žijú dragom a sledujú Drag Race na pravidelnej báze. Mysliac na všetkých, ktorí prepadli tejto šou ako my, sme chceli pripraviť zábavné podujatie, čo by nás spojilo a kde by sme mohli Drag Race prežívať spoločne,“ vysvetlila Spizy G. 

Šou vnímajú ako otvorené dvere do fantázie, ktorá sa práve takto dokáže zhmotniť do reality. „Keď sa spojí umenie, tanec, performance spolu s ľudskosťou, umožní to farebným a jedinečným spôsobom vyjadriť, kým sme ako ľudia a aké máme príbehy. Je to sila stať sa tými, kým vlastne sme celý čas, pretože sebavedomie, ktoré cítime v dragu, si zrazu odnesieme aj mimo neho,“ objasňuje organizátorstvo, prečo sa zamilovali do tohto žánru. 

Ak teda budete túžiť prísť do Manifestu v dragu, bude to viac než vítané. Premietať sa bude 16. séria, konkrétne časti 1 až 3. Začiatok je o 16.00. Po projekcii bude menšia párty, kde môžete na bare spolu s ďalšími fanúšikmi prebrať, ktorá queen je vašou obľúbenkyňou a kto má najväčšie šance vyhrať. Vstupné na podujatie je dobrovoľné.

Keď sa fantázia stáva realitou, ďalšie spoločné sledovanie Drag Race už tento víkend

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?