in

Dnes budeme v Teplárni spomínať, príbehy budú zachované pre zbierku v múzeu

Príbeh je spôsob, ako povedať niečo, na čom vám záleží, čo nechcete zabudnúť, čo chcete uchovať a zdieľať, poslať do sveta. Rozprávanie spomienok a príbehov nám poskytuje kontext, autentická výpoveď sprostredkúva dotyk s minulosťou. A tiež je to pekný spôsob ako sa rozlúčiť s miestom, ktoré sme mali radi.

Bar Tepláreň končí svoje pôsobenie na Zámockej ulici. Príďte sa podeliť o svoje spomienky na toto miesto. Váš príbeh môže opäť sprítomniť a uchovať ho v pamäti ako súčasť živej knižnice – súboru audiozáznamov.

Nahrávky vašich spomienok sa stanú súčasťou zbierky Inklúzie v spoločnosti, ktorá bola založená v máji 2023 v SNM – Historickom múzeu. Cieľom projektu a zbierky je skúmať, objavovať, mapovať existenciu rôznych subkultúr, skupín, komunít a hnutí, ktoré sú súčasťou spoločnosti. O rozmanitosti našej spoločnosti chceme ďalej vzdelávať a uchovávať získané poznatky a artefakty pre budúce generácie.

Na nahrávanie spomienok pre projekt Živej knižnice vás pozýva SNM – Historické múzeum v Bratislave v spolupráci s barom Tepláreň.


Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?