Vitaj v Queer Slovakia, krajine nekonečných možností pre každého, kto patrí do LGBTI komunity alebo sa s ňou jednoducho len priatelí. Pomôžeme ti objaviť tento svet plný príbehov a pestrosti. Vďaka nášmu on-line magazínu sa pozrieš na to nekonečné množstvo tvárí, ktoré má láska a vášeň. A ak máš chuť prestať byť domácim zvieratkom, zhodiť okovy a stať sa skutočnou šelmou v priateľskom prostredí? Máme pre teba parties v komornej atmosfére, ale aj vo svetle reflektorov. Víza dostane každý, kto má chuť sa zabaviť bez predsudkov.

Welcome to Queer Slovakia – the land of endless possibilities for every LGBTI fellow or a friend. With us you can discover the colourful world of stories. Our on-line magazine is going to show you love and desire in many forms and shapes. Or do you want to cut being a cute domestic puppy and unleash the city beast inside? What we have for you are smaller parties or the ones in the spotlight. You choose! All you need to do to get visa is to have the mood and leave the prejudice.

Homomat - LGBT party
Kiki Nation
Buzienko
Komerčná LGBT Party Tutti Frutti v HSC
Homomat - LGBT party
Kiki Nation
Buzienko
Komerčná LGBT Party Tutti Frutti v HSC

NÁŠ PRÍBEH

NÁŠ PRÍBEH

Všetko odštartovala párty Tepláreň v Bratislave. Úplne prvá sa konala 3. februára 2012. V rámci projektu Mesiac LGBTI histórie padol nápad, že by sa patrilo aj trošku porobiť čurbes a zaradiť do programu párty. Ujali sme sa teda jej organizácie, očakávania sme nemali veľké, no zrazu bum-bác a v KC Dunaj tancovalo vyše 500 ľudí.

Teplráreň

Ten obrovský záujem a živelná energia nás zaskočili. Skúsili sme teda o dva mesiace ďalší pokus, tentoraz v klube Batelier. Na naše prekvapenie sa všetka tá divočina zopakovala a my sme boli až po uši v tom. Spustili sme sériu žúrov a a ani nevieme ako, ocitili sme sa v LGBTI histórii. S Teplárňou prepotili tričká na dancefloore tisíce ľudí, 3 roky bola v Batelieri, 3 roky River’s Clube a 3 roky v UHU Clube. No akcia cestovala aj po Slovensku, od 2014 do 2017 fungovala paralelne aj v Košiciach a zopár vydaní bolo tiež v Žiline a Banskej Bystrici.

Okrem párty Tepláreň vznikol 23. júna 2015 aj bar Tepláreň na Zámockej ulici, ten funguje v plnej paráde dodnes, je to komorné miesto plné priateľských stretnutí. Párty Tepláreň už medzičasom šla na dôchodok, predsa len tie prežúrované roky dajú zabrať. Bar Tepláreň je však stále na pulze dňa a hostí množstvo menších podujatí, z ktorých je najväčšou legendou Tep La Ren Cabaret.

Homomat

V auguste 2012 sa dostala na svetlo sveta, resp. do prítmia klubov, akcia Homomat. Tá má za sebou tiež slušnú históriu besných nocí a zážitkov, na ktoré spomíname s miernym začervenaním. Odštartovala v HSC klube, na prvé Homomaty sa čakalo v rade aj hodinu, lebo v klube to bolo naozaj telo na telo. Neskôr sa akcia presunula do Refreshu, kde sa toho veru udialo (chichi)! V súčasnosti je Homomat doma vo Fuge, ktorá je presne tým skvelým parťákom na sweaty&sexy party.

Neskôr sa do našej teplej párty rodiny pridala aj akcia Tutti Frutti. Na prvej sme sa vytáčali vo februári 2014. Je to poctivá diskotéka so všetkými teplými hitmi. Párty dodnes hostí klub HSC, a teda má za sebou úctyhodných 150 edícií a všemožné špeciálne vydania venované ikonám popmusic. Podobne ako Tepláreň aj Tutti Frutti fičala v Košiciach, a to asi rok, a strihla si dve vydania aj v Banskej Bystrici.

Queerslovakia program

Február 2014 bol celkovo plodný mesiac, keďže na scénu prišla aj menšia akcia Queer Beer. Bol to taký menší „dejchánek“ uprostred týždňa. Aj keď, najmä prvé roky to nevyzeralo, že by sme na druhý deň mali vstávať do práce. V Cue bare a neskôr v Lodenici sme teda riadne prevetrali svoje pečienky. Queer Beer odvtedy precestovalo pol Bratislavy, zázemie našlo v Roof bare, Refreshi, Teplárni, Rive či Possonium. Toľké presuny zmohli aj Queer Beer a dnes si už len užíva zaslúžený párty dôchodok.

Ďalšia legenda sa zrodila v januári 2014 ešte v starej Fuge. Dali sme si spoluprácu s Evelyn a vznikla prvá párty Shame. Ako už názov napovedá, je to intenzívny večierok, a teda zážitkov veľa, spomienok málo. Dva roky po prvom vydaní sme si povedali, že skúsime Shame opäť. Dodnes je našou vlajkou loďou dekadencie a sme na to samozrejme hrdí. Akcia cestuje po kluboch a povymetala už všemožné techno kúty v Bratislave.

Homomat

V našom párty repertoári máme kopu rôznych spoluprác, ktoré statočne buznili a buznia Slovensko. Akcia Shame sa raz ročne mení vďaka Monike Prikkelovej a House of Velvet na Ball of Shame, famózny vogue bál. Spolupracujeme aj s Dúhovým PRIDE Bratislava na ich afterparty, ktorá je rozhodne jedným zo žúrovacích vrcholov roka. Výraznú stopu sme zanechali aj spoluprácou na HalloQueen a stojíme aj za Lotos Cup Afterparty.

V našom portfóliu sa objavilo aj množstvo ďalších menších či väčších akcií, ktoré sú už dnes súčasťou teplej histórie: Helča, Kiki, Radio Kiki, Zlaté časy, Medvedí lov(e), Plastic Fantastic, Éra, Afterlife, Nikita.

S nadšením a množstvom nápadov však fičíme ďalej, 6. mája 2020 sme spustili online magazín QueerSlovakia.sk, kde sa snažíme sprostredkovať milión tvárí dúhovej komunity. Pestrosť, sloboda a láska, to sú hodnoty, v ktoré veríme. To je náš cieľ aj cesta. Poďte ich zažívať s nami, či už online v magazíne, v bare Tepláreň alebo na našich akciách Homomat, Shame, Tutti Frutti a najnovšie aj Kiki Nation a Buzienko.