in

Teraz nemôžeme mlčať, podpíšte petíciu, aby sme zastavali kruté nápady Záborskej a spol.

Plné zuby rozmarov spiatočníckych poslancov a poslankýň už majú aj mnohí psychológovia, psychiatri či sociálni poradcovia. Rozhodli sa povedať jasné nie ich snahe zrušiť nové usmernenie ministerstva zdravotníctva, ktoré transrodovým ľuďom prinášalo aspoň nejakú nádej na dôstojný život. Odborníci a odborníčky z pomáhajúcich profesií napísali otvorený list, ktorým kritizujú snahu politizovať odbornú medicínsku tému. 

Ako píšu, nové usmernenie z ministerstva zdravotníctva má medicínsky a právny charakter, bez akejkoľvek politickej motivácie. Jeho cieľom je poskytovať spoľahlivú, profesionálnu a rešpektujúcu pomoc, zmierňovať utrpenie a diskomfort transrodových ľudí, pomáhať im zabezpečiť zdravotnú starostlivosť a predovšetkým im neškodiť.

„Tak ako politická diskusia nemá miesto v určovaní liečebných postupov pri onkologických alebo kardiovaskulárnych ochoreniach, rovnako nemiestne sú laické pokusy o devalváciu odborných názorov v tomto prípade,“ píšu vo svojom stanovisku. 

Ich petíciu môžete podporiť svojim podpisom aj vy cez tento link.

Čo si myslíš o článku?

Autor Roman Samotný

Vyštudoval žurnalistiku na Univerzite Komenského, pracoval ako redaktor v tlačovej agentúre SITA a týždenníku Plus 7 dní, následne pôsobil ako dramaturg a scenárista v TV JOJ. V súčasnosti sa venuje organizovaniu podujatí a marketingu pod vlastnou značkou Queer Slovakia. Okrem toho sa venuje aj hudbe ako DJ Vesnu.

Legendárny seriál Queer as Folk sa vracia späť! Pozrite si prvé fotky z novej verzie

Legendárny seriál Queer as Folk sa vracia späť! Pozrite si prvé fotky z novej verzie

Drag kvíz v Teplárni je späť: témou bude tento raz Eurovízia

Drag kvíz v Teplárni je späť: témou bude tento raz Eurovízia