in

Pestrosť je dar, dnes sa o tom môžete presvedčiť na súťaži vo vogue a aj na teplej párty

Foto: Magdaléna Reporter

Rôznorodosť je zdrojom sily a radosti. Dnes sa konajú v Bratislave dve podujatia, ktoré budú oslavovať pestrosť identít. Poobede sa začína Tepláreň Kiki Ball, v noci bude párty Homomat. 

Okrem etablovaného Ball of Shame sme sa tento rok v spolupráci s Monikou Prikkelovou a Viktorom Bukovým rozhodli pripraviť ešte jeden vogue bál. Ten je reakciou na teroristický útok pred Teplárňou, pri ktorom prišli o život Juraj a Matúš. Odvtedy sa niečo zmenilo v každom a každej z nás. My však nechceme byť ticho a chceme žiť naše životy v plnosti. Nazvali sme podujatie teda symbolicky Tepláreň Kiki Ball a ako lokalitu zvolili práve priestor na Zámockej ulici, aby sme sa pokúsili očistiť energiu tejto ulice a ukázali, že ako queer ľudia nikam neodchádzame. Sme tu, vždy sme tu boli a budeme tu aj naďalej.

Hostiť nás bude Pálffyho palác na Zámockej ulici. Bude to honosné, pompézne a naše. Na Tepláreň Kiki Balle budú v porote sedieť Lana Freija (UA/CZ), Sabrina Velvet (CZ), Valentina Telfar (HR), Liberty 007 (SK) a Michal Ambitchous (CZ). Za mikrofónom bude Janny (Jill) 007 spolu s Monikou. Za mixom bude bálmi ošľahaný Viktor.

Časový harmonogram: 

16:00 vstup pre súťažiacich

16:30 vstup pre divákov

17:30 začiatok bálu

21:30 koniec bálu

22:00 opustenie priestoru presun na afterku

Budeme mať SBS aj dozor polície, aby bola zaručená bezpečnosť. Partnermi podujatia sú Absolut vodka, iSexShop a Nadácia M-Market. 
Po bále bude oficiálna afterparty v klube Fuga, kde sa o 22.00 začína párty Homomat. Hudobnými hosťami budú tento raz Samuell Conrad a bbk. Hrať sa bude house, techno, electro.

Pestrosť je dar, dnes sa o tom môžete presvedčiť na súťaži vo vogue a aj na teplej párty

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?