in

Nie sme slobodní, kým si nie sme všetci rovní, pripomína návrhár Pavol Dendis

Pavol Dendis / Foto: Lukáš Kimlička

Ide o dôležité gestá, na ktorých záleží. Slovenský módny dizajnér Pavol Dendis sa rozhodol limitovanou kolekciou ukázať hrdosť na to, kým je, a zároveň sa verejne zastať komunity. 

Aj tento rok sa dizajnér Pavol Dendis rozhodol podporiť LGBTI+ komunitu limitovanou kolekciou oblečenia a doplnkov v rámci svojej tvorby. Použitie dúhového loga DENDIS z úspešnej PRIDE kolekcie 2021 vystriedala zdvojená iniciála „d“, nápadito transformovaná jednak do farieb dúhy a zároveň aj do tvaru srdca, univerzálneho symbolu lásky. Grafika dopĺňajúca dizajn v prípade oblečenia hovorí, že nemôže nastať sloboda, kým si všetci nebudeme rovní – NO FREEDOM ‘TILL WE’RE ALL EQUAL – teda rovnako slobodní vo svojich rozhodnutiach, životných názoroch a láske. 

„Mojím zámerom je podporiť LGBTI+ komunitu, ktorej som súčasťou, práve svojím menom tak, aby sa ostatní nebáli reprezentovať samých seba. Svetové značky každoročne prichádzajú s PRIDE kolekciami a ja chcem svojím fanúšikom ponúknuť niečo lokálne vytvorené na podporu v ich prostredí,“ vysvetlil Pavol Dendis. 

Kolekcia pozostáva s brandovaných tričiek pohodlného strihu v čiernej a bielej farbe, čiernej mikiny a čiernej šiltovky. Je dostupná online na stránkach Pavoldendis.com alebo SOM store.

Čo si myslíš o článku?