in

Na otvorení PRIDE mesiaca predstavili takmer nezničiteľnú dúhovú vlajku

Tak túto dúhovú vlajku len tak ľahko nezničíte. Vo štvrtok v SNG na otvorení mesiaca sprievodných podujatí k Dúhovému PRIDE Bratislava ukázali vlajku vyrobenú zo špeciálneho materiálu. Je nehorľavá, nepriestrelná a odolná voči prerezaniu. Práve odhodlanie a vytrvalosť LGBTI+ ľudí má byť hlavným motívom tohtoročného dúhového festivalu v Bratislave. „Lebo už sme raz takí – hrdí a nezničiteľní,“ hlása slogan k podujatiu. Špeciálnu vlajku si môžete pozrieť najbližšie na festivale Pohoda, kde bude vystavená v stánku iniciatívy Ide nám o život. 

Otvorenie PRIDE mesiaca bolo spojené aj s vernisážou diel Kristiána Németha. Jeho projekt The time is now reaguje na situáciu, v akej sa ocitli LGBTI+ ľudia na Slovensku, poukazuje na ignoranciu a tiež na smútok po vražde Matúša a Juraja. Jeho tri inštalácie si môžete pozrieť vo Vodných kasárňach SNG do 30. Júla.

Na otvorení PRIDE mesiaca predstavili takmer nezničiteľnú dúhovú vlajku

PRIDE mesiac ponúkne počas najbližších týždňov množstvo podujatí, ktoré približujú život LGBTI+ ľudí a reagujú na queer témy. Prehľad všetkých podujatí možno nájsť na Facebooku Dúhového PRIDE Bratislava a zverejňujeme ich aj my priebežne v sekcii EVENTS. PRIDE mesiac vyvrcholí 22. júla dúhovým sprievodom a festivalom na Námestí slobody, po ktorom bude nasledovať oficiálna afterparty v Refinery Gallery.


Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?