in

LGBTI+ utečenci v ohrození! Vytvorme medzinárodný tlak, aby sme zastavili ich utrpenie

Ľudskoprávna organizácia Amnesty International upozorňuje na ťažkú situáciu, v ktorej sa ocitli LGBTI+ ľudia utekajúci z Venezueli. V snahe pomôcť im spustila petíciu.

Milióny Venezuelčaniek a Venezuelčanov museli v uplynulých rokoch opustiť svoju krajinu pre katastrofálnu bezpečnostnú a ekonomickú situáciu. V zahraničí však čelia diskriminácii kvôli svojmu pôvodu, no ešte zložitejšie to majú, ak patria k LGBTI+ menšine. „Najmä v Peru a Kolumbii sa často stretávajú s násilím a diskrimináciou kvôli svojej rodovej identite alebo sexuálnej a citovej orientácii. Keď sa títo ľudia stanú terčom rodovo podmieneného násilia, zásadnou prekážkou pri nahlasovaní prípadov na polícii sú popri diskriminačnom zaobchádzaní počas celého procesu aj ich obavy z deportácie,“ upozorňuje ľudskoprávna organizácia Amnesty International. 

V snahu vytvoriť tlak na vlády v Peru a Kolumbii spustili celosvetovú petíciu, ktorá má pripomenúť tamojším vládom, aby pamätali na ľudské práve aj LGBTI+ utečencov a utečenkýň. Možnosť podpísať petíciu a tiež viac informácií nájdete na webe Amnesty.

Čo si myslíš o článku?