in

Dúhový PRIDE Bratislava už v sobotu. Pozrite si, čo vás čaká

Foto: Michal Babinčák/Dúhový PRIDE Bratislava

Už zajtra sa koná 13. ročník Dúhového PRIDE Bratislava! Oslavovať lásku a pestrosť budeme tento raz na Námestí slobody, kde vás čaká bohatý program, stánky a aj vynovená fontána. 

Štart podujatia je naplánovaný už o 12.00 a pokojne si rezervujte čas na dúhový festival až do 21.00. Festivalom budú sprevádzať komička Simona Salátová a moderátor Radoslav Bátora, známy z Tep La Ren Cabaretu. Úvod bude patriť DJ Karme, na pódiu ju neskôr vystrieda kapela Purist a následne spevák Vojtík, ktorý je aj jednou z tvárí podujatia. 

Po týchto hudobných číslach príde rad na obľúbený sprievod po centre hlavného mesta. Dúhový dav sa vráti potom späť na Námestie slobody, kde bude pokračovať program. Z hudobných čísel sa môžete tešiť na držiteľov Radio_Head Awards FVLCRVM a IAmNøt. O kvalitný set sa postarajú DJky TRANSmisia a WYME. Vystúpi aj duo Meowlau x Val a hudobné zoskupenie 0u0ous. Z pódia vás roztancuje aj Monika Prikkelová a jej Kiki House of Velvet, zábavu sľubuje aj Queer Time Show.

Festival myslí aj na rodiny s deťmi. V zatienenej časti námestia vznikne Family zóna, ktorá bude obsahovať alternatívny program. Na námestí budú aj stánky s nápojmi a jedlom, rovnako aj info stánky rôznych občianskych združení a organizácii. Festival bude po 22.00 pokračovať v Refinery Gallery, kde bude afterparty. Odviezť sa môžete zdarma kyvadlovou dopravou, ktorá bude vyrážať z Kollárovho námestia (zastávka 31, 39, 94) každých 15 minút od 22.00 do 1.30. Lístok na afterparty si môžete kúpiť v predpredaji.


Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?