in

Chceš mať jasno v LGBTI+ terminológii? Pomôže ti praktický online slovník

Ak máš zmätok v jednotlivých teplých pojmoch, tak rýchlo sa môžeš zorientovať vďaka online projektu Jednoducho kvír.

„Jednoducho kvír vznikol ako slovník, ktorý má vysvetľovať LGBTI+ terminológiu. Pri prehľadávaní internetu sme však zistili, že takmer všetky online materiály o kvír terminológií sú buď napísané veľmi komplikovane a zložito, alebo sú v angličtine. Ako aj z názvu vyplýva, rozhodli sme sa to teda zjednodušiť,“ informujú tvorcovia a tvorkyne. 

Jednoducho kvír teda poskytuje dostupné materiály o LGBTI+ terminológií v slovenčine a hlavne sa ich snaží vysvetliť zrozumiteľne. „Keďže je naša stránka stále pomerne mladá, neustále sa vyvíja a rozširuje. Napríklad o nové články. Našim cieľom je zvýšiť informovanosť slovenských ľudí o LGBTI+ terminológií a zároveň šíriť povedomie o kvír komunite ako takej. Veríme, že vzájomné porozumenie je dôležitý krok k príjemnejšiemu a tolerantnejšiemu prostrediu v kvír komunite a mimo nej,“ prezrádza tím projektu. 

Okrem webstránky môžeš sledovať Jednoducho kvír aj na Instagrame.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Autor Roman Samotný

Vyštudoval žurnalistiku na Univerzite Komenského, pracoval ako redaktor v tlačovej agentúre SITA a týždenníku Plus 7 dní, následne pôsobil ako dramaturg a scenárista v TV JOJ. V súčasnosti sa venuje organizovaniu podujatí a marketingu pod vlastnou značkou Queer Slovakia. Okrem toho sa venuje aj hudbe ako DJ Vesnu.

Sexuálna príťažlivosť je im cudzia, život asexuálnych ľudí priblíži workshop Ace talk

Sexuálna príťažlivosť je im cudzia, život asexuálnych ľudí priblíži workshop Ace talk

Ako milovať vlastné telo, to bude učiť v Teplárni burlesque umelkyňa Lady Vivian

Ako milovať vlastné telo, to bude učiť v Teplárni burlesque umelkyňa Lady Vivian