in

Ako milovať vlastné telo, to bude učiť v Teplárni burlesque umelkyňa Lady Vivian

Foto: Dorota Holubová

Podujatie s názvom Body Positivity Talk bude v utorok 12. apríla o 18.00 v Teplárni na Zámockej 30. Jeho cieľom je naučiť sa rešpektovať vlastné telo. Vstup je zdarma.

„Ukážeme si, že inakosť je krásna. Že vytŕčať z davu chce odvahu, ale prináša slobodu,“ odkazuje burlesque umelkyňa Lady Vivian, ktorá bude workshopom sprevádzať. Sama si uvedomuje, že milovať vlastné telo nejde vždy jednoducho. Tlak reklamy na „bezchybné“ krivky je veľký. Lady Vivian sa naučila tvar svojho tela zbožňovať a pristupuje k nemu s hrdosťou. Rada pripomína, že krása tkvie v oku pozorovateľa a je teda načase začať sa pozerať správnym pohľadom.

Jej samotnej so sebaprijatím veľmi pomohli práve burlesque vystúpenia. „Začala som viac vnímať, že krása je skutočne v každom z nás, len sa treba prestať pozerať povrchne. Moje sebavedomie a sebaláska sa dostali na zdravú úroveň. Burlesque mi otvoril dvere do rôznych komunít, tanečných či kabaretných. Keď to tak zhrniem, tak som si vďaka nemu dovolila prekročiť vlastný tieň, naučila som sa žiť,“ vysvetlila nám v rozhovore, ktorý sme zverejnili minulý rok. Myslí si, že burlesque by mohol byť prínosný aj pre ľudí z queer komunity. A mimochodom, ak by ste ju nestihli v utorok na workshope, tak ju uvidíte v Teplárni na pódiu na kabarete, ktorý bude 20. apríla.

Čo si myslíš o článku?

Autor Roman Samotný

Vyštudoval žurnalistiku na Univerzite Komenského, pracoval ako redaktor v tlačovej agentúre SITA a týždenníku Plus 7 dní, následne pôsobil ako dramaturg a scenárista v TV JOJ. V súčasnosti sa venuje organizovaniu podujatí a marketingu pod vlastnou značkou Queer Slovakia. Okrem toho sa venuje aj hudbe ako DJ Vesnu.

Chceš mať jasno v LGBTI+ terminológii? Pomôže ti praktický online slovník

Chceš mať jasno v LGBTI+ terminológii? Pomôže ti praktický online slovník

Ako zvládnuť rozchod? A ako sa dať dokopy, keď je už vzťah minulosťou?

Ako zvládnuť rozchod? A ako sa dať dokopy, keď je už vzťah minulosťou?