in

K sledovaniu gej porna sa vracal, aj keď mal z toho pocit viny

Foto: Dorota Holubová

S vlastnou identitou bojoval dlhé roky. Mužské telo ho vzrušovalo, no jeho okolie mu hovorilo, že homosexualita nie je v poriadku. Lukáš z Prešova prehovoril o svojom comingoute pre PRIDE Košice. 

Osobne ho poznáme už niekoľko rokov. Je to talentovaný tanečník a žije v súčasnosti v Bratislave. Viackrát očaril na kabarete v Tepláreň Café a predviedol sa aj na party Shame. Jeho cesta do LGBTI komunity však bola kľukatá. Objavovanie vlastnej sexuality bolo pre neho spojené často s pocitom viny a znechutenia. Na jednej strany si jasne uvedomoval svoje túžby, na druhej strany vnímal, že jeho blízki inú orientáciu odsudzujú. Obával sa teda, aby ho okolie nezavrhlo. Počas puberty narazil na gej porno. Sexuálny akt dvoch mužov bol pre neho magnetizujúci, no vyčítal si, že to nie je v poriadku. 

Zlom nastal, keď prišiel na vysokú školu. Zrazu sa ocitol v prostredí, kde nikto neriešil LGBTI identitu a mohol žiť slobodne. Zasiahlo ho, keď prišiel na prvú gej párty (bola to silvestrovská Tepláreň). Obklopený množstvom ľudí rovnakej orientácie, akú má on, si uvedomil, že je čas prestať bojovať sám so sebou a naopak žiť otvorene a v pravde. Celý Lukášov príbeh si môžete prečítať na webe PRIDE Košice.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

10 videoklipov dôležitých pre LGBTI komunitu

10 videoklipov dôležitých pre LGBTI komunitu

Známe slovenské LGBTI osobnosti odporúčajú obľúbené queer filmy

Známe slovenské LGBTI osobnosti odporúčajú obľúbené queer filmy