in

Desiatky ľudí zo šiestich krajín prišli na slovenský LGBTI+ turnaj

Foto: Lotosové kvety

Tesne pred lockdownom sa v Bratislave konal medzinárodný športový turnaj Lotos Cup, ktorý organizuje teplý športový klub Lotosové kvety. Vďaka ich skvelej práci sa Slovensko dostalo na dúhovú mapu Európy. 

„Stretli sme skvelých ľudí, ktorí nás v Bratislave veľmi srdečne privítali. Pripravili turnaj na top úrovni. Veľmi rád prídem opäť.“ „Veľká vďaka za zorganizovanie tohto podujatia napriek covidu.“ „Lotos Cup bol skvelou príležitosťou zúčastniť sa turnaja v bedmintone po dlhej pauze spôsobenej pandémiou, bol to pekný zážitok.“ „Ešte stále ma napĺňajú endorfíny z tohto úžasného víkendu. Tento deň a aj noc mi ešte dlho budú tkvieť v pamäti.“ Toto je len zopár reakcií účastníkov a účastníčok už deviateho ročníka Lotos Cupu. Na turnaji sa predstavilo dovedna 81 súťažiacich zo 6 krajín: Slovensko, Česko, Rakúsko, Poľsko, Taliansko, Malta. Súťažilo sa v štyroch športoch: volejbal, florbal, bedminton a beh na 10 km, pričom posledné dve spomínané disciplíny sa dostali na programu podujatia prvýkrát, no podľa organizátorov určite nie naposledy. Veľkú radosť mali Lotosové kvety najmä z toho, že bolo možné turnaj vôbec uskutočniť, keďže minulý rok si pre pandemické opatrenia museli dať pauzu. Tentokrát všetko dobre vyšlo. Podľa slov organizačného tímu aj vďaka disciplíne a spoločnej zodpovednosti všetkých zúčastnených. 

„Tento ročník bol výnimočný aj tým, že sme ho mohli spojiť s oslavou 10. výročia založenia nášho športového klubu. Povzbudivá spätná väzba, vyjadrenia vďaky a záujmu nás poháňajú. Už teraz premýšľame, ako urobiť nasledujúci ročník Lotos Cup 2022 ešte lepší, pokiaľ možno väčší a užitočnejší pre komunitu LGBTI+ ľudí,“ zhodnotil Braňo Fidler z Lotosových kvetov.

Bedminton

Beh

Florbal

Volejbal

Párty

Viac fotiek nájdete na Facebooku Lotosových kvetov.

Čo si myslíš o článku?