RADIO KIKI Queer Festival

19.-21.8.2016 / Bratislava, Loďka, Tepláreň Café

 
English ↓

Program

Piatok 19.8.

Tepláreň Café, Zámocká 30
 • 19.00
  Diskusia na tému „Existuje teplá scéna mimo Bratislavy?“ (Martin Macko, Inakosť, Zara Kromková, PRIDE Košice, Milan Zvada, Inokraj)
 • 21.00
  Premietanie projektu Identity: Videoportréty o inakosti

Sobota 20.8.

Loďka (exTanker),
Nábrežie generála Ludvíka Svobodu
Hlavná paluba
Podpalubie

Nedeľa 21.8.

Loďka (exTanker),
Nábrežie generála Ludvíka Svobodu
 • 17.00 – 22.00
  Grilovačka + Vesnu (SK)
 • 17.30
  Živá knižnica TransFúzie a diskusia na tému „Chalani, ktorí boli lesbami a baby, ktoré boli gejmi. Majú trans ľudia miesto v LG komunite?“

Vstupné

Predpredaj

5 eur / interticket.sk →
(vstup na celý festival)

Na mieste

Piatok: zdarma
Sobota: 6 eur (17.00 – 21.00), 8 eur (po 21.00) – sobotná páska platí aj ako vstup na nedeľu
Nedeľa: 2 eurá

O festivale

Poď si užiť leto na teplom festivale Radio Kiki, ktorý ti prináša skvelých dídžejov, open air party na lodi, grilovačku, premietanie queer filmov aj diskusie. Teplý letný festival Radio Kiki si užijete už po štvrtý raz.

Program odštartuje v piatok v Tepláreň Café, kde bude počas večera vstup zdarma. Najprv bude diskusia so zástupcami LGBTI organizácií z Bratislavy, Banskej Bystrice a Košíc. Začiatok je o 19.00 a téma znie: „Existuje teplá scéna mimo Bratislavy?“. O 21.00 bude nasledovať premietanie projektu Identity: Videoportréty o inakosti. Každú hodinu môžu návštevníci a návštevníčky vidieť krátky film o identite queer ľudí. 

V sobotu sa presunie festival Radio Kiki na Loďku (exTanker), kde čaká návštevníkov a návštevníčky riadny žúr. Od 17.00 do 5.00 budú hrať dídžeji priamo na palube a od polnoci aj v podpalubí. Za mixom sa vystrieda nemecký dídžej Spencer Reed, americká dídžejka Mahogany, holandský Pieter Legél. Domácu hudobnú scénu zastúpia Southboy, Vesnu a Mat Bee.

V nedeľu bude pokračovať program opäť na Loďke, tentoraz v pokojnejšom tempe. Bude sa grilovať a za mixom sa opäť budú striedať dídžeji. O 17.30 je navyše pripravená aj diskusia a živá knižnica, ktorá bude v réžii TransFúzie.


Interpreti


Spencer Reed (DE)

Screen Shot 2016-08-09 at 20.31.38Spencer je dídžej a producent, ktorý sa už niekoľko rokov cíti doma v mekke tanečnej scény – v Berlíne. Svoju kariéru naštartoval v San Franciscu, kde sa mu pomerne rýchlo podarilo preraziť. V roku 2012 sa presťahoval do Berlína, kde začal hrať na vychytených akciách a v známych kluboch ako napríklad Ritter Butzke, na KILLEKILL v Suicide Circus, na Pornceptual v Prince Charles, v Bertrams, v Arene, v AVA Clube, vo Weekend Clube, v Kit Kat a v mnohých ďalších. Jeho stúpajúcu hviezdu si všimli aj za hranicami Nemecka a tak sa Spencer Reed môže pochváliť hraním v týchto top kluboch: Privelege Ibiza, ICON Shanghai, Domeland Dubai, Rainbow Venues Birmingham, Metrotent Philippines, Coronet London, Gibus Paris, Hangar 17 Tel Aviv či Beatbox San Francisco. Vo svojich setoch má široký záber, od veselých nálad po temnú a tvrdú hudbu. Je veľkým fanúšikom dark a acid techna, no s obľubou hrá aj klasický house, deep house či tribal. V posledných rokoch sa navyše pustil aj do skladania vlastných trackov.

Soundcloud →

Mahogany (US)

Screen Shot 2016-08-09 at 20.32.45Očarujúca dídžejka Mahogany má za sebou už stovky parties a jej prsty sú takmer zrastené s mixpultom. Pochádza z New Yorku, konkrétne z Brooklynu. Vyrastala teda obklopená všemožnými kultúrami a hudobnými vplyvmi. To sa prejavuje aj v jej setoch, ktoré sú nesmierne pestré, s ľahkosťou sa pohybuje medzi rôznymi žánrami a postará sa o pôsobivý hudobný výlet, ktorý je plný prekvapení. Posledné roky je možné zastihnúť ju najmä v Budapešti. Svojimi mixami spestruje nielen parties, ale aj vernisáže, umelecké performance či módne prehliadky. V Bratislave sa už predviedla aj so svojimi setmi a vždy sa stretla s veľmi pozitívnou spätnou väzbou. Na Radio Kiki prinesie zmes disco, nu disco, funky a house music.

Mixcloud →

Pieter Legél (NL)

Screen Shot 2016-08-09 at 20.33.17Piet je raver dušou aj srdcom, kúsok dieťaťa uväznený v dospelom tele. Cestu k dídžejingu si prešliapal trochu netradičným spôsobom – z návštevníka parties a festivalov sa stal promotér, organizovanie parties v jeho rodnom Holandsku neskôr spojil s ekologickým aktivizmom a až pred dvomi rokmi, viac-menej na naliehanie priateľov, začal púšťať tracky aj ako dídžej. V súčasnosti pôsobí v jednej z najznámejších bookingových agentúr v Holandsku HJCKD.AM a na jeho eklektické sety v skutočne širokom rozmedzí od baile funku až po groovy techno spievajú chvály všade, kde sa objaví. Po roku sa vracia opäť na Slovensko a ak ste ho na minuloročnej letnej Teplárni zmeškali, máte jedinečnú možnosť to napraviť.

Mixcloud →

Mat Bee (SK)

Screen Shot 2016-08-09 at 20.34.25Martin sa začal venovať dídžejingu už ako 17-ročný, vždy s obľubou sledoval dídžejov, ako hrajú a sníval o tom, že jedného dňa sa to podarí i jemu. Na strednej škole začal experimentovať s mašinkami a prvé skúsenosti naberal aj v kluboch v Prešove, odkiaľ pochádza. V tom čase ho to ťahalo najmä k trance a k progressive housu. Kvôli práci v zahraničí však dídžejing odložil na dlhšiu dobu a vrátil sa k nemu opäť v roku 2013, no o to intenzívnejšie. Na každú party sa veľmi dôsledne pripravuje, vyberá najnovšie tracky, sleduje aktuálne trendy. Žánrovo sa sústreďuje najmä na house, tech house či tribal. Jeho sety sú energické a hravé, so silným beatom aj plné rozmarných vokálov. Je to navyše jeden z tých dídžejov, ktorý vás roztancuje už len tým, keď sa pozeráte, s akým zápalom mixuje.

Facebook →

Southboy (SK)

SouthboyBranislav je v podstate už pravidelnou akvizíciou teplých parties, či už ide o Homomat alebo Tepláreň, na ktorej naposledy odohral famózny silvestrovský set a my dobre vieme, prečo je to tak. Tento skutočný hudobný chameleón a zberateľ kvalitnej hudby všetkých žánrov dokáže rovnako dobre prekvapiť a účinne zabaviť na hlavnom floore discom a na vedľajšom pokojne aj technom, dokonale prispôsobuje výber platní prostrediu a situácii. Až tvrdohlavo nepodlieha rýchlokvaseným trendom – bez problémov kombinuje žánre, nálady, staré s novým, novátorské s osvedčeným a tak sa každý set v jeho podaní stáva príbehom, od ktorého sa neodchádza a zároveň hudobnou lekciou par excellence.

Facebook →

Vesnu (SK)

Vesnu (1)Vesnu je fanúšikom bratislavských a košických queer parties dôverne známy. So svojimi beatmi sa pravidelne predvádza na akciách Tepláreň či Homomat, no má za sebou aj hranie v bratislavskej Radosti a Nu Spirit Bare alebo v budapeštianskom A38. Veľmi blízky vzťah s tanečnou hudbou má takmer 15 rokov. Na scéne figuruje už niekoľko rokov ako promotér a pred dvomi rokmi sa dostal k dídžejingu. Vyrastal na slovenskom techne, Tokym či Dalovi. No hudobne ho ovplyvnila najmä legendárna party MIE a dvojica Glaubic a Haberland. Deep house tvorí gro jeho selekcie, no s veľkou obľubou hrá aj oveľa staršie tracky, Chicago house či acid. Jeho sety sú veselé, plné radosti z hudby a zo života. A keď už pokročí noc, tak veľmi rád pritvrdí a vydá sa na výlet do hlbín techna, deep techna či dub techna.

Soundcloud →

Neziskové projekty

PRIDE Košice

Screen Shot 2016-08-09 at 20.36.36PRIDE Dúhové Košice si kladie za cieľ poukázať na existenciu LGBTI ľudí na východe krajiny, vytvoriť pre túto neviditeľnú menšinu priestor, ktorý môže aspoň na pár dní vedome obývať a do ktorého vie pozvať majoritu na diskusiu. Druhou hlavnou líniou, ktorej sa chce PRIDE Dúhové Košice venovať, je tvorba a posilňovanie lokálnej komunity LGBTI ľudí prostredníctvom vzbudenia pocitu spolupatričnosti, vytvorenia atmosféry spoločného ducha a uvedomenia si seba samého ako rovnocennej súčasti spoločnosti, za ktorú sa oplatí bojovať. Na Radiu Kiki budú zástupcovia PRIDE Dúhové Košice diskutovať o LGBTI scéne mimo Bratislavy a budú mať promo stánok v sobotu od 17.00 do 23.00 na Loďke. www.pridekosice.sk

TransFúzia

12-01Občianske združenie TransFúzia tvoria trans ľudia, ktorí sa venujú posilneniu komunity trans ľudí na Slovensku a dodržiavaniu ich ľudských práv. Poskytujú poradenstvo pre trans ľudí a ich blízkych, organizujú podporné skupiny, prezentujú tému médiám a verejnosti, pripravujú právne analýzy, výskumy o situácii v zdravotníctve a školstve, vzdelávajú rôzne skupiny a snažia sa zmeniť právo a medicínsku prax, aby trans ľudia boli plne rešpektovanými členmi spoločnosti. TransFúzia bude mať promo stánok v sobotu od 17.00 do 23.00 na Loďke a v nedeľu o 17.30 pripraví živú knižnicu a diskusiu na tému „Chalani, ktorí boli lesbami a baby, ktoré boli gejmi. Majú trans ľudia miesto v LG komunite?“. www.transfuzia.org

Iniciatíva Inakosť

03-01Iniciatíva Inakosť je mimovládnou neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je obhajoba a presadzovanie ľudských práv lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych ľudí, odhaľovanie a odstraňovanie všetkých foriem diskriminácie na základe sexuálnej orientácie a rodovej identity a oslobodenie spoločnosti od homofóbie a transfóbie. www.inakost.sk


Inokraj

Screen Shot 2016-08-09 at 20.25.57Ide o neformálnu iniciatívu ľudí, ktorí majú záujem zrovnoprávniť postavenie LGBTI komunity v banskobystrickom regióne cez rôzne kultúrne a spoločenské podujatia. Inokraj tvorí skupina približne 10 ľudí, ktorí sa pravidelne stretávajú v kultúrnom centre Záhrada. Ich hlavným cieľom je podporovať LGBTI komunitu, vytvárať bezpečný priestor na stretávanie, zamedzovať rôznym formám diskriminácie, pomáhať mladým ľuďom k sebaprijatiu a spájať LGBTI ľudí so svetom a svet s nimi. Facebook

IDentity

Screen Shot 2016-08-09 at 20.28.47Ide o audiovizuálny online projekt, ktorého cieľom je zdôrazniť, že byť gejom, lesbou, bisexuálne orientovanou, intersexuálnou či transrodovou osobou nie je jedinou a určujúcou identitou príslušníkov LGBTI komunity. Krátke videoportréty odhaľujú spleť aspektov, ktoré spoluvytvárajú štruktúru našej identity a odpovedajú tak na otázku: „Kým alebo čím som okrem toho, že som LGBTI?“. Filmy z projektu IDentity uvidia diváci a diváčky v Tepláreň Café v piatok 19. 8. po 21.00. Facebook

Kontakt

 • Booking, marketing: Roman Samotný, info@radiokiki.sk
 • Web: Eugen Korda
 • Grafika: Marek Cvejkuš

For the English speaking

Enjoy this summer at Radio Kiki Queer Festival that brings you great DJs, open air boat party, BBQ, queer movie night, and discussions. Radio Kiki Queer Summer Festival is here for you to enjoy for the 4th time.

The program starts on Friday at Tepláreň Café with a free-entry discussion featuring LGBTI representatives from Bratislava, Banská Bystrica and Košice, beginning at 7 pm. The topic is: “Is there a queer scene outside Bratislava?” Screening of a project “Identity: Videoportraits About Queerness” will follow at 9 pm. Every hour, visitors can watch a short movie about queer identity people.

On Saturday, Radio Kiki Festival will continue at Loďka (exTanker) with a great party. From 5 pm till 5 am our DJs will be playing on the first deck, after the midnight on the second deck, too. German DJ Spencer Reed, US DJ Mahogany, Dutch DJ Pieter Legél will take turns at the mixers. The home scene will be represented by Southboy, Vesnu and Mat Bee.

On Sunday, the program will continue at Loďka, this time in a calmer pace. There will be BBQ and the DJs will take turns behind the mixers again. At 5:30 pm there will be a discussion and living library directed by TransFúzia.

Tickets

Pre-sale

€ 5 / interticket.sk →
(all-weekend admission)

On the spot

Friday: Free entry,
Saturday: EUR 6 (5 pm – 9 pm), EUR 8 (after 9 pm) – valid for Sunday,
Sunday: EUR 2